Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Warszawie

Strona głównaTenisIga Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Warszawie

Najlepsza tenisistka świata Iga Świątek jest już w ćwierćfinale turnieju BNP Paribas Warsaw Open rangi WTA 250. W II rundzie w dwóch setach pokonała Amerykankę Claire Liu. Choć wynik 6:2, 6:2 na to nie wskazuje, to jednak zwłaszcza w pierwszym secie mecz ten był bardzo wyrównany. Polka w ćwierćfinale zmierzy się z rozstawioną z numerem ósmym Czeszką Lindą Noskovą. Turniej rozgrywany jest na kortach twardych.

Dwa sety i awans

Zdecydowaną faworytką tego meczu była Iga Świątek (1. WTA). Jej rywalka Claire Liu (78. WTA) ze Stanów Zjednoczonych zaledwie kilka godzin wcześniej zakończyła swój mecz I rundy z Chinką Yue Yuan. Trwał on aż trzy dni, a wszystko ze względu na trudne warunki atmosferyczne i opady deszczu w stolicy Polski. W końcu jednak Liu awansowała do II rundy, a tam czekała na nią Iga Świątek. Mecz od początku był wyrównany. Niemal w każdym gemie pierwszego seta oglądaliśmy grę na przewagi. Polka również musiała bronić breakpointów. Ostatecznie faworyzowana Iga Świątek wypracowała sobie przewagę dwóch przełamań i wyszła na 5:1. Set zakończył się wynikiem 6:2 i trwał blisko godzinę

Z punktu widzenia Polki zdecydowanie łatwiejsza była druga partia. W niej wszystko było rozgrywane znacznie szybciej. Iga Świątek szybko wyszła na 4:0, a seta zakończyła 6:2 i bez większych problemów awansowała do ćwierćfinału turnieju BNP Paribas Warsaw Open rangi WTA 250 w Warszawie. Z Claire Liu mierzyła się po raz czwarty w karierze i zanotowała czwarte zwycięstwo. Ostatni raz mierzyły się na początku czerwca w Roland Garros.

Iga Świątek (Polska, 1) – Claire Liu (USA) 6:2, 6:2

Czas na starcie z Noskovą

Kolejną rywalką Igi Świątek będzie Czeszka Linda Noskova (59. WTA), która w Warszawie gra jako rozstawiona z numerem ósmym. Zaledwie 18-letnia Czeszka w Warszawie pokonała już Chorwatkę Janę Fett (248. WTA) i Słowaczkę Viktorię Hruncakovą (122. WTA). Teraz czeka ją zdecydowanie trudniejsze zadanie. Faworytką meczu jest Iga Świątek. Spotkanie zaplanowano na piątek 28 lipca i obie tenisistki zagrają ze sobą po raz pierwszy.