STS KOD PROMOCYJNY

Iga Świątek liderką rankingu WTA przed startem US Open

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisIga Świątek liderką rankingu WTA przed startem US Open

Iga Świątek turniej wielkoszlemowy US Open w Nowym Jorku rozpocznie na miejscu liderki rankingu WTA. Już teraz wiemy, że Polka spędzi na tronie kolejno 74. i 75. tydzień z rzędu, ponieważ kolejne zestawienie zostanie opublikowane dopiero po US Open. Jeżeli nasza tenisistka chce pozostać na pierwszym miejscu, to w Nowym Jorku musi zajść dalej od Aryny Sabalenki. Wszystko dlatego, że młoda Polka broni tytułu zdobytego przed rokiem. 

Równo 1209 punktów przewagi nad Sabalenką

W ostatnim tygodniu Iga Świątek odpoczywała. W związku z tym jej ranking WTA nie uległ zmianie. Kolejny tydzień Polka rozpoczyna z dorobkiem 9955 punktów. To dokładnie o 1209 punktów więcej, niż druga w zestawieniu Białorusinka Aryna Sabalenka (8746). Trzecie miejsce zajmuje obecnie Amerykanka Jessica Pegula, na której koncie jest 5946 punktów. Jeżeli Iga Świątek chce utrzymać prowadzenie w klasyfikacji, to w US Open musi zajść dalej od Białorusinki. Wszystko dlatego, że Polka będzie broniła tytułu wywalczonego w US Open przed rokiem, a co za tym idzie, również wielu punktów rankingowych. 

Miejsca kolejnych Polek 

Magda Linette zachowała 24. miejsce w rankingu WTA i będzie rozstawiona w najbliższym turnieju wielkoszlemowym. Mały spadek o dwie pozycje z 75. na 77. zanotowała Magdalena Fręch. Ona również zagra w turnieju głównym US Open. Pozostałe Polki zajmują dalsze miejsce w rankingu. Wśród nich znajdują się m.in.: 262. Katarzyna Kawa (+2), 324. Weronika Falkowska (-5), 389. Maja Chwalińska czy też 423. Urszula Radwańska (-3). W najbliższym tygodniu wybrane z nich wezmą udział w turniejach niższej rangi. 

Czołowa 10 rankingu 

Przed startem US Open 2023 czołowa 10. rankingu WTA prezentuje się następująco:

  1. Iga Świątek (Polska) 9955 pkt
  2. Aryna Sabalenka (Białoruś) 8746 
  3. Jessica Pegula (USA) 5946
  4. Jelena Rybakina (Kazachstan) 5670
  5. Ons Jabeur (Tunezja) 4831
  6. Coco Gauff (USA) 4595
  7. Caroline Garcia (Francja) 3820
  8. Maria Sakkari (Grecja) 3585
  9. Marketa Vondrousova (Czechy) 3401
  10. Karolina Muchova (Czechy) 2995
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...