STS KOD PROMOCYJNY

Iga Świątek i Magda Linette poznały drabinkę w Internazionali BNL d’Italia

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisIga Świątek i Magda Linette poznały drabinkę w Internazionali BNL d'Italia

Polskie tenisistki Iga Świątek i Magda Linette poznały drabinkę turnieju Internazionali BNL d’Italia rangi WTA 1000 w Rzymie. Obie ze względu na rozstawienie otrzymały wolny los w I rundzie. Dzięki temu zmagania rozpoczną dopiero od II rundy. W kwalifikacjach do Internazionali BNL d’Italia udział bierze Magdalena Fręch, która może dołączyć do głównej drabinki. Turniej rozgrywany w Rzymie to ostatni przystanek przed wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu.

Świątek broni tytułu

Zawody w Rzymie mają bardzo duże znaczenie dla Igi Świątek (1. WTA). Polka wygrywała dwie ostatnie edycje i w tym roku we Włoszech broni 1000 punktów rankingowych. Po ostatniej porażce w finale z Białorusinką Aryną Sabalenką (2. WTA) w Madrycie przewaga Polki w rankingu nieco zmalała. Najbliższe tygodnie mogą się okazać kluczowe dla tego, czy Iga Świątek po Roland Garros również będzie liderką rankingu WTA. Białorusinka to jedyna rywalka, która w tym momencie może ją zdetronizować. 

Liderka rankingu WTA rozpocznie zmagania od II rundy. Tam zmierzy się z Rosjanką Anastazją Pawluczenkową (506. WTA) lub doświadczoną Włoszką Sarą Errani (78. WTA). Obie w swojej karierze dochodziły do finału Roland Garros i na kortach ziemnych czują się znakomicie. Mimo wszystko to Iga Świątek będzie faworytką meczu II rundy. 

Internazionali d’Italia – terminarz, uczestnicy, nagrody. Gdzie oglądać turniej w Rzymie?

Magda Linette rozstawiona z numerem 17

Magda Linette (19. WTA) w Rzymie jest rozstawiona z numerem 17. Zmagania rozpocznie od II rundy. Tam zmierzy się z Czeszką Lindą Noskovą (54. WTA) lub Amerykanką Shelby Rogers (33. WTA). Polka znalazła się w trudnej drabince i już w pierwszym spotkaniu zmierzy się z bardzo groźną rywalką. Liczymy jednak na to, że pokaże się z dobrej strony i na włoskiej mączce zagra kilka spotkań. 

Trzecią z Polek w turnieju singlowym w Rzymie może być Magdalena Fręch (94. WTA). Bierze udział w dwuetapowych kwalifikacjach. W pierwszym meczu zmierzy się z Włoszką Federicą Urgesi (964. WTA), która otrzymała dziką kartę. Główny turniej Internazionali BNL d’Italia odbywa się w dniach 9-20 maja. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...