STS KOD PROMOCYJNY

Iga Świątek z nagrodą im. Chris Evert dla najlepszej singlistki w roku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisIga Świątek z nagrodą im. Chris Evert dla najlepszej singlistki w roku

Iga Świątek otrzymała nagrodę im. Chris Evert dla najlepszej singlistki w roku. O przyznaniu trofeum decyduje specjalne grono przedstawicieli cyklu WTA. Tym samym młoda Polka została doceniona za swoje tegoroczne osiągnięcia. Wygrała osiem turniejów singlowych, w tym dwa wielkoszlemowe. Od 32. tygodni jest niekwestionowaną liderką kobiecego rankingu WTA i wiele wskazuje na to, że przyszły rok także może należeć do niej. 

Zdecydowanie najlepsza

Choć Iga Świątek nie wygrała turnieju WTA Finals, to jednak przyznanie jej nagrody dla najlepszej singlistki roku w cyklu WTA było tylko formalnością. Odkąd wskoczyła na pozycję liderki rankingu, tylko śrubuje kolejne rekordy i zdobywa kolejne punkty. Za nią niezwykle udany sezon, w którym zdobyła dwa tytuły wielkoszlemowe. Młoda Polka triumfowała w turniejach Roland Garros oraz US Open. Do tego dołożyła sześć innych zwycięstw turniejowych, a także zanotowała najdłuższą serię zwycięstw z rzędu w XXI wieku. Jej osiągnięcia już teraz można porównywać z wynikami największych gwiazd kobiecego tenisa w ostatnich latach. Łącznie sezon 2022 Iga Świątek zakończyła z efektownym bilansem 67-9. Te liczby muszą robić wrażenie. Rok kończy z dorobkiem 11085 punktów w rankingu. O ponad 6000 wyprzedza drugą Ons Jabeur z Tunezji. 

Ponadto Iga Świątek jako pierwsza Polka w historii została liderką rankingu WTA i na tej pozycji zakończyła rok. Przewodzi już od 32. tygodni i seria ta powinna być kontynuowana w kolejnych miesiącach. To wszystko przełożyło się na docenienie postawy Igi Świątek przez przedstawicieli cyklu WTA. Polka oficjalnie otrzymała nagrodę im. Chris Evert, którą tradycyjnie otrzymuje najlepsza singlistka w roku kalendarzowym. 

Katerina Siniakowa najlepszą deblistką

Władze WTA przyznały również nagrodę dla najlepszej deblistki roku. Zgarnęła ją Katerina Siniakowa, która po raz trzeci w karierze zakończyła sezon na pozycji liderki rankingu WTA w grze podwójnej. W tym roku wygrała aż trzy turnieje wielkoszlemowe, czym potwierdziła swoją klasę. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...

Polska – Turcja typy, kursy, bonus 10.06

Przed Polakami ostatni sprawdzian przed udziałem w mistrzostwach Europy 2024. W poniedziałek 10 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie podejmą Turków. Do meczu podejdą...