Iga Świątek pewnie wygrała z Caroline Garcią. Dobry start w Dubaju

Strona głównaTenisIga Świątek pewnie wygrała z Caroline Garcią. Dobry start w Dubaju

Iga Świątek od zwycięstwa rozpoczęła swoją przygodę ze Światową Ligą Tenisową w Dubaju. Liderka kobiecego rankingu WTA wygrała w dwóch setach z Francuzką Caroline Garcią. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich Iga Świątek występuje w barwach zespołu The Kites, w którym znajdują się jeszcze Sania Mirza z Indii, Eugenie Bouchard z Kanady, Holger Runde z Danii oraz Felix Auger-Aliassime z Kanady.

Powrót na kort po kilku tygodniach

Dla młodej reprezentantki Polski to powrót na kort po kilku tygodniach przerwy. Ostatni raz oficjalnie wystąpiła 7 listopada w przegranym półfinale WTA Finals z Aryną Sabalenką. Teraz wróciła po zasłużonym odpoczynku i w Dubaju pokazała, że jest w dobrej dyspozycji. Na początek spotkała się z Caroline Garcią z Francji, z którą w tym roku przegrała w Warszawie. Tym razem jednak mecz od początku do końca rozgrywany był pod dyktando Polki. Już przy pierwszej sposobności przełamała rywalkę. Za chwilę mieliśmy przełamanie zwrotne, jednak ostatnie słowo należało do Igi Świątek. Pierwszego seta wygrała 6:3.

W drugiej partii mieliśmy tylko jedno przełamanie i nastąpiło ono w trzecim gemie. Później obie zawodniczki pilnowały swoich gemów serwisowych. Pasowało to Idze Świątek, ponieważ to ona wcześniej wywalczyła przewagę. Seta wygrała 6:4, a cały mecz 2:0 i zdobyła cenne punkty dla zespołu The Kites

Iga Świątek (Polska) – Caroline Garcia (Francja) 6:3, 6:4

Czym jest Światowa Liga Tenisowa?

Światowa Liga Tenisowa to innowacyjne rozgrywki zorganizowane w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W zawodach udział biorą cztery drużyny, w których występują czołowe zawodniczki i czołowi zawodnicy na świecie. Polka występuje w zespole The Kites. Skład drużyny uzupełniają Eugenie Bouchard, Sania Mirza, Felix Auger-Aliassime i Holger Rune. W pozostałych ekipach również nie brakuje gwiazd, a do największych z nich należą: Novak Djoković, Alexander Zverev, Nick Kyrgios, Caroline Garcia, Aryna Sabalenka, Anett Kontaveit, Paula Badosa i Elena Rybakina.