Iga Świątek z problemami melduje się w 3. rundzie Wimbledonu

Strona głównaTenisWimbledonIga Świątek z problemami melduje się w 3. rundzie Wimbledonu

Liderka światowego rankingu Iga Świątek miała nieoczekiwane problemy w drugiej rundzie Wimbledonu. Dopiero po trzysetowym pojedynku pokonała zdecydowanie niżej notowaną Holenderkę Lesley Pattinamą Kerkhove i awansowała do trzeciej rundy. Dla tenisistki z Raszyna to już 37. zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu śrubuje najlepszy wynik kobiecego tenisa w XXI wieku. W kolejnej rundzie zmierzy się z Francuzką Alize Cornet.

Wymęczone zwycięstwo w pierwszym secie

Iga Świątek przyzwyczaiła nas do tego, że w jej starciach z dużo niżej notowanymi rywalkami nie ma zbyt wielu emocji. Podobnie miało być w czwartek, gdy naprzeciw liderki światowego rankingu stanęła Holenderka Lesley Pattinamą Kerkhove, która zajmuje dopiero 138. miejsce w rankingu WTA. Nieoczekiwanie od początku meczu najlepsza rakieta świata miała problemy. Już w trzecim gemie pierwszego seta straciła swoje podanie, na szczęście chwilę później zanotowała przełamanie zwrotne. Chwilę później znów straciła serwis i w pewnym momencie zrobiło się 4:2 dla niżej notowanej Holenderki. Wówczas Iga Świątek wrzuciła wyższy bieg i wygrała cztery kolejne gemy i całego seta 6:4

Porażka w drugim secie i walka o awans w decydującej partii

Wydawało się, że młoda tenisistka z Polski pójdzie za ciosem i bez problemów wygra drugą partię. Tak się jednak nie stało i od początku musiała mierzyć się z równo grającą i dobrze dysponowaną rywalką. W drugim secie oglądaliśmy tylko jedno przełamanie na korzyść Lesley Pattinamą Kerkhove, która nieoczekiwanie wygrała partię 6:4 i doprowadziła do remisu 1:1. O wszystkim miał zadecydować trzeci set. Iga Świątek nie mogła pozwolić sobie już na żadne błędy. Obie zawodniczki pilnowały swojego podania, a jedyne przełamanie oglądaliśmy w czwartym gemie. Tym razem na korzyść liderki światowego rankingu, która wygrała seta 6:3 i z problemami zameldowała się w trzeciej rundzie Wimbledonu. To 37. zwycięstwo z rzędu Polki na zawodowych kortach. W kolejnej rundzie zmierzy się z Francuzką Alize Corent (37. WTA) i będzie to pierwszy pojedynek w historii pomiędzy nimi. Spotkanie zaplanowano na sobotę 2 lipca.

Iga Świątek (Polska) – Lesley Pattinama Kerkhove (Holandia) 6:4, 4:6, 6:3