Iga Świątek przedwcześnie żegna się z Tokio

Autor
Strona głównaTenisIga Świątek przedwcześnie żegna się z Tokio

Iga Świątek odpadła z turnieju WTA 500 w Tokio. Rozstawiona z numerem 1 Polka niespodziewanie przegrała w ćwierćfinale z Weroniką Kudiermietową w trzech setach – 2:6, 6:2, 4:6.

Piorunujący początek rywalki

Kudiermietowa od pierwszych piłek pokazywała, że jest dobrze przygotowana do meczu z Igą. 19. tenisistka rankingu WTA rozpoczęła mecz od prowadzenia 4:0. Następnie obie tenisistki solidarnie wygrywały swoje gemy serwisowe, co w ostatecznym rozrachunku dało Rosjance wygraną 6:2.

Powrót do gry Igi

Druga partia miała odwrotny przebieg. Tym razem to Iga Świątek szybko przełamała Kudiermietową i kontrolowała wydarzenia na korcie. W końcówce seta ponownie wygrała gema przy serwisie rywalki, co zagwarantowało jej zwycięstwo 6:2 w całym secie.

Niespodzianka stała się faktem

Weronika Kudiermietowa nie podłamała się jednak tym wynikiem. W trzecim secie to ona jako pierwsza doprowadziła do przełamania – zrobiła to w trzecim gemie, co dało jej prowadzenie 2:1. Później nie doszło już do podobnej sytuacji, Iga Świątek nie miała nawet jednego break-pointa. Weronika Kudiermietowa wygrała ostatniego seta 6:4 i cały mecz.

Iga Świątek (Polska, 1) – Weronika Kudiermietowa (8) 2:6, 6:2, 4:6

Co teraz przed Igą?

Iga Świątek nie może zbyt długo rozpamiętywać tej porażki. W przyszłym tygodniu wiceliderka rankingu weźmie udział w turnieju rangi WTA 1000, który odbędzie się w Pekinie. Zagra w nim cała czołówka kobiecego tenisa, w tym Aryna Sabalenka, z którą Polka walczy o prowadzenie w rankingu WTA.

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...