STS KOD PROMOCYJNY

Iga Świątek przegrała z Madison Keys w 3. rundzie WTA 1000 w Cincinnati

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisIga Świątek przegrała z Madison Keys w 3. rundzie WTA 1000 w...

Na trzeciej rundzie swoją przygodę z turniejem WTA 1000 w Cincinnati zakończyła Iga Świątek. Liderka światowego rankingu musiała uznać wyższość Amerykanki Madison Keys, z którą przegrała w dwóch setach. Reprezentantka Polski nieoczekiwanie odpadła z turnieju i zaliczyła średnio udany ostatni sprawdzian przed US Open. Ostatni turniej wielkoszlemowy w tym roku rozpocznie się już 29 sierpnia. Do tego czasu Raszynianka będzie przygotowywać się w Stanach Zjednoczonych. 

Nieudane spotkanie Igi Świątek

Przed rozpoczęciem meczu trzeciej rundy turnieju Western & Southern Open rangi WTA 1000 w Cincinnati w roli faworytki stawiano Igę Świątek (1. WTA). Polka od wielu tygodni prowadzi w światowym rankingu WTA. Kurs na jej zwycięstwo wynosił w Zakładach Bukmacherskich STS 1.22. Dla porównania zwycięstwo Amerykanki wyceniano na 4.75. Madison Keys (24. WTA) jednak kapitalnie rozpoczęła mecz z Polką i od pierwszych piłek wyglądała bardzo solidnie. Dodatkowo wspierali ją żywiołowo reagujący kibice. Bez wątpienia było to atutem reprezentantki Stanów Zjednoczonych. 

Początek pierwszego seta był wyrównany i obie zawodniczki wygrywały swoje gemy serwisowe. Tak było do stanu 3:3. Wówczas Madison Keys przełamała Polkę, a chwilę później dołożyła wygraną przy własnym serwisie i zrobiło się 5:3. Niestety kolejny gem również padł łupem Madison Keys, która zakończyła partię 6:3. 

Nieudana pogoń w drugim secie

Drugi set to kontynuacja dobrej gry Madison Keys. Amerykanka bardzo szybko zyskała przewagę dwóch przełamań i nieoczekiwanie wyszła na prowadzenie 5:0. Byliśmy bardzo blisko sensacyjnej porażki do 0 naszej rodaczki. Wówczas obroniła piłkę meczową i wzięła się do odrabiania strat. Doszła już do wyniku 4:5 i własnego serwisu. Wtedy jednak na kolejny zryw stać było Amerykankę, która wygrała 6:4 i całe spotkanie 2:0. Dzięki temu Madison Keys awansowała do ćwierćfinału turnieju Western & Southern Open. Iga Świątek może skupić się na przygotowaniach do US Open

Madison Keys (USA) – Iga Świątek (Polska, 1) 6:3, 6:4

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy