Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Rzymie!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisIga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Rzymie!

Iga Świątek nie zatrzymuje się w drodze po trzecie zwycięstwo z rzędu na turnieju Italian Open w Rzymie. W 1/8 finału Polka pokonała rozstawioną z numerem 21 Chorwatkę Donnę Vekić 6:3, 6:4.

Trudniejsza przeprawa

Zgodnie z przewidywaniami, wtorkowe spotkanie było dla naszej reprezentantki pierwszym trudniejszym sprawdzianem na kortach Foro Italico. Po drugiej stronie siatki stanęła bowiem tenisistka grająca z rozstawieniem, z którą w przeszłości Iga toczyła wyrównane boje.

Pierwszy set rozpoczął się świetnie dla liderki rankingu WTA. Szybko objęła prowadzenie 4:1 w gemach i wydawało się, że może po raz kolejny wygrać mecz z ogromną przewagą nad przeciwniczką. Vekić odnalazła jednak formę i udało jej się dokonać przełamania powrotnego. Chwilę później Chorwatka ponownie straciła jednak własny serwis i pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3 dla Świątek.

W drugiej partii również miała miejsce zacięta rywalizacja. Do stanu 4:4 obie tenisistki utrzymywały swoje podanie. W dziewiątym gemie Idze udało się nareszcie przełamać przeciwniczkę, a następnie wygrać swój gem serwisowy i ostatecznie cały mecz.

Iga Świątek (Polska, 1) – Donna Vekić (Chorwacja, 21) 6:3, 6:4

Czas na ćwierćfinał

Iga Świątek już wie, z kim zmierzy się w ćwierćfinale Italian Open. Na Polkę czeka kolejna wysoko notowana rywalka, rozstawiona z numerem 7 Jelena Rybakina. Iga przegrała trzy ostatnie mecze z reprezentantką Kazachstanu. Czas na przełamanie złej passy!