STS KOD PROMOCYJNY

Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA w Montrealu!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisIga Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA w Montrealu!

Iga Świątek potwierdza świetną dyspozycję. W meczu 1/8 finału Canadian Open w Montrealu Polka miała trochę problemów z Karoliną Muchovą, jednak ostatecznie zwyciężyła w trzech setach i awansowała do ćwierćfinału turnieju.

Deja vu z Paryża

Świątek i Muchova niedawno zagrały ze sobą w meczu o jeszcze większą stawkę – był to finał Rolanda Garrosa. Iga wygrała wówczas pierwszego seta oraz prezentowała się bardzo pewnie. W pewnym momencie jednak Czeszka wróciła do gry i doprowadziła do trzeciej, decydującej partii. W niej ponownie lepsza była liderka rankingu WTA. W nocy polskiego czasu mieliśmy powtórkę z rozrywki.

Świątek ponownie świetnie rozpoczęła mecz – wynik 6:1 w pierwszym secie mówi sam za siebie. Drugi set był jednak o wiele lepszy w wykonaniu Muchovej, która wyszła już na prowadzenie 4:1. Następnie oglądaliśmy dramatyczną końcówkę – żaden z czterech ostatnich gemów nie został wygrany przez serwującą zawodniczkę. Dzięki temu Czeszka utrzymała prowadzenie i zwyciężyła 6:4.

Następnie mecz został przerwany z powodu deszczu i najwytrwalsi polscy kibice musieli czekać na rozstrzygnięcie do późnych godzin nocnych. Już w pierwszym gemie Świątek przełamała swoją przeciwniczkę, a następnie pomimo kilku trudności i break pointów dowiozła tę przewagę do samego końca, wygrała 6:4 i zameldowała się w ćwierćfinale.

Iga Świątek (Polska, 1) – Karolina Muchova (Czechy, 14) 6:1, 4:6, 6:4.

Z kim w ćwierćfinale?

W kolejnej rundzie na Polkę czeka kolejna dobra znajoma – Danielle Collins (48. miejsce w rankingu WTA). Obie tenisistki kilkukrotnie się ze sobą spotykały, m.in. w bieżącym roku w Dausze (wygrana Świątek), czy też na zeszłorocznym Australian Open (triumf Amerykanki).

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...