Iga Świątek nie zagra w Berlinie. Kolejnym turniejem Wimbledon?

Strona głównaTenisWimbledonIga Świątek nie zagra w Berlinie. Kolejnym turniejem Wimbledon?

W ostatnim czasie wiele mówiło się o tym, że Iga Świątek może wycofać się z udziału w turnieju WTA w Berlinie. Wszystko wskazuje na to, że właśnie tak się stanie, a kolejnymi zawodami liderki światowego rankingu będzie Wimbledon.

Od kilku dni w mediach krążyły doniesienia o tym, że Iga Świątek rozważa wycofanie się z udziału w turnieju WTA w Berlinie. Polka jest w trakcie bardzo intensywnego sezonu, a ponadto od połowy lutego nie przegrała spotkania. Odpoczywała tylko w czasie zawodów w Madrycie, z których musiała zrezygnować ze względów zdrowotnych.

Wydaje się, że opuszczenie turnieju w Berlinie byłoby jedyną, słuszną decyzją, jaką mogłaby podjąć Iga oraz jej sztab. 21-latka przed kilkoma dniami odniosła ważne zwycięstwo w wielkoszlemowym French Open, a końcem czerwca miała stanąć do walki w kolejnym Wielkim Szlemie, tym razem rozgrywanym w Londynie. Nie od dziś wiadomo, że Polka lepiej czuje się na „mączce”, a turniej w Berlinie miał zostać rozegrany na kortach trawiastych.

O tym, że Świątek jednak zdecydowała się wycofać z udziału w zawodach w Berlinie poinformował Dawid Żbik, komentator tenisa.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...