STS KOD PROMOCYJNY

Iga Świątek nie zagra w Berlinie. Kolejnym turniejem Wimbledon?

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisWimbledonIga Świątek nie zagra w Berlinie. Kolejnym turniejem Wimbledon?

W ostatnim czasie wiele mówiło się o tym, że Iga Świątek może wycofać się z udziału w turnieju WTA w Berlinie. Wszystko wskazuje na to, że właśnie tak się stanie, a kolejnymi zawodami liderki światowego rankingu będzie Wimbledon.

Od kilku dni w mediach krążyły doniesienia o tym, że Iga Świątek rozważa wycofanie się z udziału w turnieju WTA w Berlinie. Polka jest w trakcie bardzo intensywnego sezonu, a ponadto od połowy lutego nie przegrała spotkania. Odpoczywała tylko w czasie zawodów w Madrycie, z których musiała zrezygnować ze względów zdrowotnych.

Wydaje się, że opuszczenie turnieju w Berlinie byłoby jedyną, słuszną decyzją, jaką mogłaby podjąć Iga oraz jej sztab. 21-latka przed kilkoma dniami odniosła ważne zwycięstwo w wielkoszlemowym French Open, a końcem czerwca miała stanąć do walki w kolejnym Wielkim Szlemie, tym razem rozgrywanym w Londynie. Nie od dziś wiadomo, że Polka lepiej czuje się na „mączce”, a turniej w Berlinie miał zostać rozegrany na kortach trawiastych.

O tym, że Świątek jednak zdecydowała się wycofać z udziału w zawodach w Berlinie poinformował Dawid Żbik, komentator tenisa.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...