Iga Świątek nie zagra w Berlinie. Kolejnym turniejem Wimbledon?

Strona głównaTenisWimbledonIga Świątek nie zagra w Berlinie. Kolejnym turniejem Wimbledon?

W ostatnim czasie wiele mówiło się o tym, że Iga Świątek może wycofać się z udziału w turnieju WTA w Berlinie. Wszystko wskazuje na to, że właśnie tak się stanie, a kolejnymi zawodami liderki światowego rankingu będzie Wimbledon.

Od kilku dni w mediach krążyły doniesienia o tym, że Iga Świątek rozważa wycofanie się z udziału w turnieju WTA w Berlinie. Polka jest w trakcie bardzo intensywnego sezonu, a ponadto od połowy lutego nie przegrała spotkania. Odpoczywała tylko w czasie zawodów w Madrycie, z których musiała zrezygnować ze względów zdrowotnych.

Wydaje się, że opuszczenie turnieju w Berlinie byłoby jedyną, słuszną decyzją, jaką mogłaby podjąć Iga oraz jej sztab. 21-latka przed kilkoma dniami odniosła ważne zwycięstwo w wielkoszlemowym French Open, a końcem czerwca miała stanąć do walki w kolejnym Wielkim Szlemie, tym razem rozgrywanym w Londynie. Nie od dziś wiadomo, że Polka lepiej czuje się na „mączce”, a turniej w Berlinie miał zostać rozegrany na kortach trawiastych.

O tym, że Świątek jednak zdecydowała się wycofać z udziału w zawodach w Berlinie poinformował Dawid Żbik, komentator tenisa.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...