STS KOD PROMOCYJNY

Iga Świątek znów zagra w Polsce. BNP Paribas Poland Open przeniesiony do Warszawy

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisIga Świątek znów zagra w Polsce. BNP Paribas Poland Open przeniesiony do...

Nie opadły jeszcze emocje po występie Igi Świątek w Radomiu, a kibice tenisa już mogą szykować się na wyjazd do Warszawy. 20-latka wystąpi w BNP Paribas Poland Open, który został przeniesiony z Gdyni do Warszawy. Turniej odbędzie się pod koniec lipca na kortach Legii.

Świątek zagra u siebie

Po udanym występie w Radomiu, który zgromadził rzeszę kibiców na kortach, Iga Świątek zapowiedziała, że chciałaby wystąpić ponownie w Polsce. Okazuje się, że 20-latka szybko będzie miała do tego okazję, ponieważ już pod koniec lipca pojawi się w Warszawie, gdzie weźmie udział w zawodach BNP Paribas Poland Open. To turniej o randze WTA 250, który planowo miał zostać rozegrany w Gdyni, lecz ze względów logistycznych organizator zdecydował się na przeniesienie go do stolicy. Dla Świątek oznacza to powrót do domu, ponieważ w przeszłości reprezentowała barwy tenisowej sekcji Legii Warszawa.

Kilka słów o turnieju

W drabince głównej singla zawodów, które zostaną rozegrane w Warszawie, wezmą udział 32 tenisistki ze światowego rankingu WTA. Na tym nie koniec. Zapowiedziano, że pojawi się także 16 par deblowych, a 16 zawodniczek zagra w eliminacjach. Zwyciężczyni turnieju singlowego zdobędzie 280 punktów w światowym rankingu i nagrodę pieniężną w wysokości blisko 30 tysięcy dolarów. Pula wszystkich nagród to ponad 235 tysięcy dolarów. To jedyny turniej tej rangi organizowany w Polsce. Odbędzie się w dniach 25-31 lipca.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...