Iga Świątek zostanie numerem 1 na świecie. Wystarczy jedno zwycięstwo

Strona głównaTenisIga Świątek zostanie numerem 1 na świecie. Wystarczy jedno zwycięstwo

Iga Świątek najprawdopodobniej po turnieju Miami Open 2022 zostanie liderką światowego rankingu WTA. Ashleigh Barty w środę zszokowała tenisowy świat swoją decyzją o zakończeniu kariery, natomiast kilkanaście godzin później poprosiła władze WTA o usunięcie jej z rankingu. Dla Świątek sprawa jest prosta. Aby zostać liderką, musi wygrać jeden mecz.

Zszokowała tenisowy świat

Ashleigh Barty, dotychczasowa liderka światowego rankingu WTA w środę ogłosiła, że kończy profesjonalną karierę. Tą decyzją zszokowała nie tylko kibiców, ale wszystkich dziennikarzy i ekspertów. Już wtedy zaczęto zastanawiać się, kiedy Iga Świątek będzie mogła zająć jej lokatę. Barty szybko podjęła jednak kolejną decyzję. W czwartek poprosiła władze WTA o usunięcie jej z rankingu.

Kiedy Iga zostanie numerem 1?

Aktualnie Świątek ma na swoim koncie 5721 punktów. Gdyby wygrała w drugiej rundzie Miami Open 2022 z Viktoriją Golubic, będzie miała ich 5776. To właśnie w takim wypadku żadna zawodniczka nie będzie miała lepszego dorobku punktowego od Polki w rankingu. Są natomiast tylko dwa warunki, jakie musiałyby się spełnić, by Świątek nie została liderką światowego rankingu po turnieju na Florydzie. Musiałaby przegrać z Golubic, a turniej musiałaby wygrać Paula Badosa.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...