STS KOD PROMOCYJNY

Iga Świątek zostanie numerem 1 na świecie. Wystarczy jedno zwycięstwo

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisIga Świątek zostanie numerem 1 na świecie. Wystarczy jedno zwycięstwo

Iga Świątek najprawdopodobniej po turnieju Miami Open 2022 zostanie liderką światowego rankingu WTA. Ashleigh Barty w środę zszokowała tenisowy świat swoją decyzją o zakończeniu kariery, natomiast kilkanaście godzin później poprosiła władze WTA o usunięcie jej z rankingu. Dla Świątek sprawa jest prosta. Aby zostać liderką, musi wygrać jeden mecz.

Zszokowała tenisowy świat

Ashleigh Barty, dotychczasowa liderka światowego rankingu WTA w środę ogłosiła, że kończy profesjonalną karierę. Tą decyzją zszokowała nie tylko kibiców, ale wszystkich dziennikarzy i ekspertów. Już wtedy zaczęto zastanawiać się, kiedy Iga Świątek będzie mogła zająć jej lokatę. Barty szybko podjęła jednak kolejną decyzję. W czwartek poprosiła władze WTA o usunięcie jej z rankingu.

Kiedy Iga zostanie numerem 1?

Aktualnie Świątek ma na swoim koncie 5721 punktów. Gdyby wygrała w drugiej rundzie Miami Open 2022 z Viktoriją Golubic, będzie miała ich 5776. To właśnie w takim wypadku żadna zawodniczka nie będzie miała lepszego dorobku punktowego od Polki w rankingu. Są natomiast tylko dwa warunki, jakie musiałyby się spełnić, by Świątek nie została liderką światowego rankingu po turnieju na Florydzie. Musiałaby przegrać z Golubic, a turniej musiałaby wygrać Paula Badosa.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...