STS KOD PROMOCYJNY

Iga Świątek pokonała Magdalenę Fręch. Kibice spragnieni tenisa w Warszawie

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisIga Świątek pokonała Magdalenę Fręch. Kibice spragnieni tenisa w Warszawie

Od poniedziałku 25 lipca trwa tenisowy turniej WTA 250 w Warszawie. W środę po raz pierwszy na kort weszła liderka światowego rankingu, czyli Iga Świątek.

Pokazała, jak się to robi

Polsko-polski pojedynek był wyczekiwany od momentu, w którym organizatorzy opublikowali harmonogram rozgrywek. Tak się stało, że los już w pierwszej rundzie turnieju BNP Paribas Poland Open w Warszawie połączył Igę Świątek, czyli liderkę światowego rankingu WTA i mistrzynię Polski – Magdalenę Fręch. To bardzo interesujący pojedynek, zwłaszcza że panie, choć doskonale się znają, to jeszcze nigdy nie miały możliwości grać przeciwko sobie w oficjalnym spotkaniu.

Początek meczu był wyrównany, lecz z upływem czasu, Iga Świątek pokazała, że nie bez powodu od kilku miesięcy zajmuje pozycję liderki w światowym rankingu tenisowym kobiet. W czwartym gemie po raz pierwszy przełamała rywalkę i rozpoczęła swój koncert. Iga kontynuowała wyśmienitą grę, a co za tym idzie, zwyciężyła w dwóch setach (6:1, 6:2).

W kolejnej rundzie Świątek zagra z Rumunką Gabrielą Lee, która została sklasyfikowana na 146. miejscu w rankingu WTA. Spotkanie odbędzie się w czwartek 28 lipca.

Jak pozostałe Polki?

Zanim na kort wyszły Iga Świątek i Magdalena Fręch, o awans do kolejnej rundy walczyła Martyna Kubka. Niestety, Polka przegrała z wyżej notowaną rywalką Elisabettą Cocciaretto w dwóch setach (2:6, 3:6) i zakończyła swoją przygodę z turniejem w Warszawie. Wcześniej, bo w poniedziałek swój mecz wygrała Maja Chwalińska, która nadal czeka na kolejną rywalkę. Wyłonić ma ją pojedynek Petry Martic z Weroniką Falkowską.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...