Jan Zieliński  i Hugo Nys z awansem do finału Swiss Indoors Basel

Strona głównaTenisJan Zieliński  i Hugo Nys z awansem do finału Swiss Indoors Basel

Polsko-monakijski duet Jan Zieliński i Hugo Nys po emocjonującym pojedynku awansował do finału turnieju Swiss Indoors Basel w Bazylei. Debliści ci po trzech zaciętych setach pokonali rozstawionych z czwórką Brytyjczyka Jamie Murraya i Nowozelandczyka Michaela Vanuesa. Awans do finału to duży sukces dla Jana Zielińskiego i Hugo Nysa, którzy wciąż walczą o przepustkę na ATP Finals.

Trzysetowy thriller i wygrana z faworytami

Ze względu na rozstawienie faworytami meczu byli Jamie Murray i Michael Venus. Ponadto w jedynym dotychczasowym meczu pomiędzy tymi parami wygrali oni 2:0 w Wimbledonie. Sobotni mecz rozpoczął się po ich myśli. Jan Zieliński i Hugo Nys stracili swoje podanie w czwartym gemie, a rywale chwile później wyszli na prowadzenie 4:1. Polsko-monakijska para nie dawała jednak za wygraną. W dziewiątym gemie obronili dwie piłki setowe i odrobili stratę przełamania. Niestety nie poszli za ciosem i po chwili sami stracili swój serwis. Jamie Murray i Michael Venus wygrali 6:4.

W drugim secie role się odwróciły. Gra była bardziej wyrównana i częściej oglądaliśmy breakpointy. Jan Zieliński i Hugo Nys przełamali w trzecim gemie i później wyszli na 3:1. Do końca partii utrzymali bezpieczną przewagę i wygrali 6:4. O awansie do finału turnieju ATP 500 w Bazylei decydował super tie-break. Ten był bardzo wyrównany. W końcówce przewagę zyskali jednak Polak i Monakijczyk. Zdobyli cztery punkty z rzędu i wygrali 10:7, dzięki czemu awansowali do finału Swiss Indoors Basel.

Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) – Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 4) 4:6, 6:4, 10-7

Powalczą o tytuł

W niedzielę 29 października Jan Zieliński i Hugo Nys powalczą o tytuł. W finale turnieju w Bazylei ich przeciwnikami będą rozstawieni z trójką Meksykanin Santiago Gonzalez i Francuz Edouard Roger-Vasselin. Duety te grały ze sobą dwukrotnie w tym sezonie. Bilans to 1:1, a ostatni mecz we wrześniu w US Open w trzech setach wygrali Jan Zieliński i Hugo Nys. Liczymy na to, że pójdą za ciosem i zachowają szansę na awans do turnieju ATP Finals. Obecnie zajmują 11. miejsce w rankingu WTA Doubles Race i chcą awansować do czołowej ósemki.