Jan Zieliński i Hugo Nys w ćwierćfinale turnieju deblowego w Winston-Salem

Strona głównaTenisJan Zieliński i Hugo Nys w ćwierćfinale turnieju deblowego w Winston-Salem

Jan Zieliński w parze z Hugo Nysem z Monako awansowali do ćwierćfinału turnieju deblowego rangi ATP 250 w Winston-Salem. W pierwszym meczu w dwóch setach pokonali Austriaków Alexandra Erlera i Lucasa Miedlera. Spotkanie zakończyło sie wynikiem 6:2, 6:4. Dla polsko-monakijskiego debla udział w turnieju w Winston-Salem to ostatni sprawdzian przez wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku.

Pewna wygrana na otwarcie w Winston-Salem

W amerykańskim Winston-Salem Jan Zieliński i Hugo Nys grają rozstawieni z numerem trzecim. Na początek mierzyli się z parą niżej notowanych Austriaków Alexandrem Erlerem i Lucasem Miedlerem. Mecz rozpoczął się doskonale dla polsko-monakijskiej pary. Już w pierwszym gemie przełamali rywali, a chwilę później wyszli na prowadzenie 2:0. Drugie przełamanie przyszło w siódmym gemie i zrobiło się 5:2. Jan Zieliński i Hugo Nys nie zaprzepaścili tej szansy i partię wygrali 6:2

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Od początku oba duety pilnowały swoich gemów serwisowych. Wydawało się, że może dojść do tie-breaka. Decydujące piłki rozegrano jednak w dziewiątym gemie przy serwisie Austriaków. Zieliński i Nys przełamali, aby po chwili wygrać swoje podanie i zakończyć seta 6:4, a cały mecz 2:0. Dzięki temu w niewiele ponad godzinę awansowali do ćwierćfinału turnieju deblowego Winston-Salem Open rangi ATP 250.

Jan Zieliński (Polska, 3) / Hugo Nys (Monako, 3) – Alexander Erler (Austria) / Lucas Miedler (Austria) 6:2, 6:4

Z kim zagrają w ćwierćfinale?

Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do ćwierćfinału. W nim zmierzą się z Gonzalo Escobarem z Ekwadoru i Ołeksandrem Niedowiesowem z Kazachstanu. Spotkanie to zaplanowano w nocy w środy na czwartek czasu polskiego. Faworytami wydają się być Zieliński i Nys. Przed rokiem polsko-monakijski duet dotarł do finału turnieju w Winston-Salem, gdzie przegrał z Australijczykiem Matthew Ebdenem i Brytyjczykiem Jamie Murrayem. Tym samym zawodnicy ci bronią cennych punktów rankingowych.