Jan Zieliński i Hugo Nys z pewnym awansem do II rundy Wimbledonu

Strona głównaTenisWimbledonJan Zieliński i Hugo Nys z pewnym awansem do II rundy Wimbledonu

Deblista Jan Zieliński w parze z Hugo Nysem z Monako pewnie awansował do II rundy turnieju wielkoszlemowego Wimbledon. Duet ten jest rozstawiony w Londynie z numerem czwartym. Tenisiści zaczęli bardzo pewnie, ponieważ w pierwszym meczu w dwóch setach pokonali Amerykanów Bena Sheltona i Mackenzie McDonalda. Teraz w spokoju mogą czekać na kolejne rozstrzygnięcia i wyłonienie ich kolejnych przeciwników na londyńskiej trawie.

Spokojne zwycięstwo Zielińskiego i Nysa

W ostatnich tygodniach Jan Zieliński i Hugo Nys grają w kratkę. Zdarzają się im spektakularne występy i wielkie triumfy, jak i rozczarowujące porażki. Liczymy jednak na to, że w Londynie napiszą kolejną piękną historię. Zaczęli obiecująco, ponieważ w I rundzie turnieju deblowego nie mieli problemów z pokonaniem amerykańskiego debla Bena Sheltona i Mackenzie McDonalda. Początek meczu był jeszcze wyrównany. Oba duety pilnowały swoich gemów serwisowych. Pierwsze i jedyne przełamanie w premierowym secie miało miejsce w szóstym gemie. Polsko-monakijska para wyszła na prowadzenie 4:2 i nie wypuściła już tej przewagi. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:3.

Bardzo podobny przebieg miała druga partia. Ponownie oba deble zaczęły spokojnie i wygrywały swoje gemy serwisowe. Tak było do stanu 3:3. Wtedy Zieliński i Nys zaskoczyli rywali i odebrali im serwis. Chwilę później wyszli na prowadzenie 5:3, a seta zakończyli 6:4. Dzięki temu bardzo pewnie wygrali mecz 2:0 i awansowali do II rundy Wimbledonu. Mecz potrwał zaledwie pięć kwadransów

Jan Zieliński (Polska, 4) / Hugo Nys (Monako, 4) – Mackenzie McDonald (USA) / Ben Shelton (USA) 6:3, 6:4

Z kim zagrają w II rundzie?

Polacy na Wimbledonie spisują się świetnie. Jan Zieliński kontynuuje tę passę i jest już w II rundzie debla. Teraz wspólnie z Hugo Nysem mogą czekać na wyłonienie ich kolejnych przeciwników. Będą nimi lepsi z meczu Hindusów Yukiego Bhambriego i Saketha Myneniego z hiszpańsko-francuską parą Alejandro Davidovich Fokina i Adrian Mannarino.