Jan Zieliński i Szymon Walków powalczą w turnieju deblowym ATP 250 w Marsylii

Strona głównaTenisJan Zieliński i Szymon Walków powalczą w turnieju deblowym ATP 250 w...

Para polskich deblistów Jan Zieliński i Szymon Walków wystąpi w turnieju ATP 250 Open 13 Provence w Marsylii. Polacy będą chcieli zrehabilitować się po słabym występie w turnieju ATP w Pune pod koniec stycznia, gdzie odpadli już w pierwszej rundzie. W Marsylii trafili na parę Romain Arneodo z Monako oraz Andriej Wasilewskij z Białorusi. Mecz zaplanowano na wtorek 15 lutego i jego nieznacznymi faworytami będą Polacy. 

Powalczyć o dobry wynik we Francji

Przed Polakami kolejna szansa na dobry występ w turnieju rangi ATP. Od lat stawiają oni na grę deblową. Jan Zieliński zajmuje obecnie 83. miejsce w rankingu deblowym ATP, a w swoim dorobku ma jeden wygrany turniej. Szymon Walków jest obecnie na 94. miejscu w rankingu i na swoim koncie nie ma jeszcze triumfu w turnieju ATP. Po drugiej stronie siatki staną doświadczeni debliści o porównywalnych umiejętnościach. Romain Arneodo z Monako ma 29 lat i zajmuje obecnie 85. miejsce w rankingu deblowym. Białorusin Andriej Wasilewskij ma 30 lat i zajmuje 89. miejsce w rankingu. W związku z tym trudno wskazać zdecydowanego faworyta starcia, choć zdaniem bukmacherów wyżej oceniane są szanse na zwycięstwo Polaków. 

Kto jeszcze wystąpi w deblu?

W turnieju deblowym w Marsylii będziemy oglądali jeszcze jednego Polaka. W parze z Włochem Stefano Travaglią wystąpi Kamil Majchrzak, który powalczy także o dobry wynik w turnieju singlowym. Faworytami do zwycięstwa w grze podwójnej wydają się być Francuzi Nicolas Mahut i Pierre-Hugues Herbert, którzy są rozstawieni z numerem 1. Ponadto wysoko oceniane są szanse pary rozstawionej z numerem 2., czyli Ravena Klaasena z Republiki Południowej Afryki oraz Bena McLachlana z Japonii. Jan Zieliński i Szymon Walków również mogą powalczyć o dobry wynik i awans minimum do drugiej rundy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...