Jan Zieliński w ćwierćfinale deblowego turnieju Italian Open!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisJan Zieliński w ćwierćfinale deblowego turnieju Italian Open!

Dobre informacje płyną do nas z Rzymu. W 1/8 finału deblowego turnieju mężczyzn Italian Open Jan Zieliński grający w parze z Hugo Nysem (Monako) wygrali z chorwacko-amerykańskim duetem Ivan Dodig/Austin Krajicek. Wygrana cieszy tym bardziej, że rywale to debel rozstawiony z numerem 3, który był przed meczem uznawany za faworyta do awansu.

Wyrównany początek, pewny finisz

Pierwszy set był niezwykle zażartą rywalizacją. Polsko-monakijski debel prowadził 3:1, jednak przeciwnikom udało się doprowadzić do przełamania powrotnego i osiągnięcia wyniku 4:4. Ostatecznie o wygranej w otwierającym secie przesądził tie-break, w którym debel Nys/Zieliński pewnie wygrał 7-3.

Dobre wejście w mecz z pewnością dodało animuszu parze, która nie była uznawana za faworytów do zwycięstwa. Druga partia rozpoczęła się od podwójnego przełamania serwisu rywali i prowadzenia 4:0. Duet reprezentujący Polskę i Monako nie wypuścił zwycięstwa i wygrał drugiego seta 6:2.

Jan Zieliński (Polska)/Hugo Nys (Monako) – Ivan Dodig (Chorwacja)/Austin Krajicek (USA) 7:6 (3), 6:2.

Z kim w ćwierćfinale?

W kolejnej rundzie Jan Zieliński i Hugo Nys zmierzą się z innym deblem, który wyeliminował w 1/8 finału rozstawioną parę. Rywalami Polaka i Monakijczyka będą Amerykanie Frances Tiafoe i Mackenzie McDonald. Mecz zaplanowano na środę 17 maja.