Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski. Jerzy Janowicz gra dalej!

Strona głównaTenisEsvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski. Jerzy Janowicz gra dalej!

W zaległym spotkaniu pierwszej rundy Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski, Jerzy Janowicz pokonał Kacpra Szymkowiaka. Tenisistom nie dopisała jednak pogoda, ponieważ mecze na kortach w Bytomiu były przerywane ze względu na obfite opady deszczu.

Nadrobili zaległości

Od soboty 9 lipca na kortach KS Górnik Bytom trwają 96. Narodowe Mistrzostwa Polski. W niedzielę nie udało się przeprowadzić wszystkich meczów pierwszej rundy, dlatego zaległości zostały nadrobione w poniedziałkowe przedpołudnie. Niestety, i tego dnia tenisiści nie mieli szczęścia, ponieważ spotkania były często przerywane przez krótkotrwałe, lecz obfite opady deszczu.

Janowicz gra dalej

Jednym z zaległych spotkań, które powinno rozstrzygnąć się jeszcze w niedziele, było starcie Jerzego Janowicza z Kacprem Szymkowiakiem. Oczy kibiców były, są i będą zwrócone na znanego tenisistę, który był swego czasu „czternastką” w światowym rankingu ATP i półfinalistę Wimbledonu 2013. Pomimo nie najlepszych warunków na korcie, Janowicz wygrał w dwóch setach (6:1, 6:4) i awansował do drugiej rundy. Tam zmierzy się z Maksem Kaśnikowskim. Spotkanie zostało zaplanowane na wtorek na godzinę 15:30. 31-latek z Łodzi przyznał, że z każdym zwycięstwem na turnieju czuje się coraz pewniej, lecz warunki atmosferyczne z pewnością mu nie pomagają. Dodajmy, że korty ziemne nie należą do ulubionych Janowicza, a przez ostatnie sześć lat praktycznie nie rozegrał na nich oficjalnego meczu.

Druga i trzecia runda na kortach w Bytomiu

Na wtorek zaplanowano mecze drugiej i trzeciej rundy, a to oznacza, że do gry wejdą największe gwiazdy turnieju i rozstawieni tenisiści. Poniżej prezentujemy najciekawsze pojedynki, które zostaną rozegrane tego dnia.

  • Magdalena Fręch vs Katarzyna Wysoczańska (godz. 10:00)
  • Kamil Majchrzak vs Piotr Matuszewski (jako trzecie w kolejności)
  • Jerzy Janowicz vs Maks Kaśnikowski (po godz. 15:30)
  • Kacper Żuk vs Yann Wójcik (jako drugie w kolejności od godz. 9:00)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...