STS KOD PROMOCYJNY

Jerzy Janowicz wygrał pierwszy mecz w Kozerkach

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisJerzy Janowicz wygrał pierwszy mecz w Kozerkach

Jerzy Janowicz rozpoczął turniej w Kozerkach od zwycięstwa nad wyżej notowanym Brazylijczykiem Thiago Seybothą Wildem w dwóch setach.

Janowicz znów wraca do gry

Jerzy Janowicz zgodnie z zapowiedziami z początków bieżącego roku, ponownie stawia pierwsze kroki w świecie profesjonalnego tenisa. Opuścił go ze względu na liczne kontuzje i powracające urazy, które mocno utrudniały mu grę na dobrym poziomie. Występy w 2022 roku są możliwe przede wszystkim dzięki tak zwanym „dzikim kartom”, które organizatorzy przyznają Janowiczowi. Jego nazwisko wciąż wzbudza zainteresowanie i kibice chcą śledzić jego zmagania na korcie.

Kozerki Open

Udział Jerzego Janowicza w turnieju o randze ATP Challenger w Kozerkach był możliwy także dzięki przyznaniu „dzikiej karty” reprezentantowi tutejszego klubu CKT Grodzisk Mazowiecki. W pierwszym meczu Polak zmierzył się z wyżej notowanym Brazylijczykiem Thiago Seybothą Wildem. Nie było to proste zadanie, bo oba sety były dość mocno wyrównane, jednak Janowiczowi udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W czwartek w drugiej rundzie zagra z Francuzem Haroldem Mayotem, natomiast w środę 17 sierpnia wraz z Kamilem Majchrzakiem zagrają w deblu przeciwko Rumunowi Victorowi Vlad Cornea i Holendrowi Bartowi Stevensowi.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...