Jerzy Janowicz wygrał pierwszy mecz w Kozerkach

Strona głównaTenisJerzy Janowicz wygrał pierwszy mecz w Kozerkach

Jerzy Janowicz rozpoczął turniej w Kozerkach od zwycięstwa nad wyżej notowanym Brazylijczykiem Thiago Seybothą Wildem w dwóch setach.

Janowicz znów wraca do gry

Jerzy Janowicz zgodnie z zapowiedziami z początków bieżącego roku, ponownie stawia pierwsze kroki w świecie profesjonalnego tenisa. Opuścił go ze względu na liczne kontuzje i powracające urazy, które mocno utrudniały mu grę na dobrym poziomie. Występy w 2022 roku są możliwe przede wszystkim dzięki tak zwanym „dzikim kartom”, które organizatorzy przyznają Janowiczowi. Jego nazwisko wciąż wzbudza zainteresowanie i kibice chcą śledzić jego zmagania na korcie.

Kozerki Open

Udział Jerzego Janowicza w turnieju o randze ATP Challenger w Kozerkach był możliwy także dzięki przyznaniu „dzikiej karty” reprezentantowi tutejszego klubu CKT Grodzisk Mazowiecki. W pierwszym meczu Polak zmierzył się z wyżej notowanym Brazylijczykiem Thiago Seybothą Wildem. Nie było to proste zadanie, bo oba sety były dość mocno wyrównane, jednak Janowiczowi udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W czwartek w drugiej rundzie zagra z Francuzem Haroldem Mayotem, natomiast w środę 17 sierpnia wraz z Kamilem Majchrzakiem zagrają w deblu przeciwko Rumunowi Victorowi Vlad Cornea i Holendrowi Bartowi Stevensowi.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...