Jerzy Janowicz wygrał pierwszy mecz w Kozerkach

Strona głównaTenisJerzy Janowicz wygrał pierwszy mecz w Kozerkach

Jerzy Janowicz rozpoczął turniej w Kozerkach od zwycięstwa nad wyżej notowanym Brazylijczykiem Thiago Seybothą Wildem w dwóch setach.

Janowicz znów wraca do gry

Jerzy Janowicz zgodnie z zapowiedziami z początków bieżącego roku, ponownie stawia pierwsze kroki w świecie profesjonalnego tenisa. Opuścił go ze względu na liczne kontuzje i powracające urazy, które mocno utrudniały mu grę na dobrym poziomie. Występy w 2022 roku są możliwe przede wszystkim dzięki tak zwanym „dzikim kartom”, które organizatorzy przyznają Janowiczowi. Jego nazwisko wciąż wzbudza zainteresowanie i kibice chcą śledzić jego zmagania na korcie.

Kozerki Open

Udział Jerzego Janowicza w turnieju o randze ATP Challenger w Kozerkach był możliwy także dzięki przyznaniu „dzikiej karty” reprezentantowi tutejszego klubu CKT Grodzisk Mazowiecki. W pierwszym meczu Polak zmierzył się z wyżej notowanym Brazylijczykiem Thiago Seybothą Wildem. Nie było to proste zadanie, bo oba sety były dość mocno wyrównane, jednak Janowiczowi udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W czwartek w drugiej rundzie zagra z Francuzem Haroldem Mayotem, natomiast w środę 17 sierpnia wraz z Kamilem Majchrzakiem zagrają w deblu przeciwko Rumunowi Victorowi Vlad Cornea i Holendrowi Bartowi Stevensowi.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Kto z Polaków gra w lidze angielskiej w sezonie 22/23?

Angielską Premier League uważa się za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. W stawce jest kilku biało-czerwonych, jednak nieliczni odgrywają czołowe role w swoich...

Dublety Lewandowskiego i Świderskiego przed zgrupowaniem kadry. Jak grali Polacy w ligach zagranicznych?

Kolejny dobry weekend zanotowali polscy piłkarze w ligach zagranicznych. Już tradycyjnie do siatki rywali trafił Robert Lewandowski. Tym razem dwukrotnie pokonał bramkarza Elche i...