Jerzy Janowicz wygrał pierwszy mecz w Kozerkach

Autor
Strona głównaTenisJerzy Janowicz wygrał pierwszy mecz w Kozerkach

Jerzy Janowicz rozpoczął turniej w Kozerkach od zwycięstwa nad wyżej notowanym Brazylijczykiem Thiago Seybothą Wildem w dwóch setach.

Janowicz znów wraca do gry

Jerzy Janowicz zgodnie z zapowiedziami z początków bieżącego roku, ponownie stawia pierwsze kroki w świecie profesjonalnego tenisa. Opuścił go ze względu na liczne kontuzje i powracające urazy, które mocno utrudniały mu grę na dobrym poziomie. Występy w 2022 roku są możliwe przede wszystkim dzięki tak zwanym „dzikim kartom”, które organizatorzy przyznają Janowiczowi. Jego nazwisko wciąż wzbudza zainteresowanie i kibice chcą śledzić jego zmagania na korcie.

Kozerki Open

Udział Jerzego Janowicza w turnieju o randze ATP Challenger w Kozerkach był możliwy także dzięki przyznaniu „dzikiej karty” reprezentantowi tutejszego klubu CKT Grodzisk Mazowiecki. W pierwszym meczu Polak zmierzył się z wyżej notowanym Brazylijczykiem Thiago Seybothą Wildem. Nie było to proste zadanie, bo oba sety były dość mocno wyrównane, jednak Janowiczowi udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W czwartek w drugiej rundzie zagra z Francuzem Haroldem Mayotem, natomiast w środę 17 sierpnia wraz z Kamilem Majchrzakiem zagrają w deblu przeciwko Rumunowi Victorowi Vlad Cornea i Holendrowi Bartowi Stevensowi.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

TOP 10: najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...