STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Joanna Zawadzka w finale turnieju ITF W15 w Monastyrze w Tunezji

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisJoanna Zawadzka w finale turnieju ITF W15 w Monastyrze w Tunezji

Reprezentantka Polski Joanna Zawadzka dotarła do finału turnieju tenisowego ITF W15 w Monastyrze w Tunezji. Niestety tam musiała uznać wyższość wyżej notowanej Anji Wildgruber z Niemiec. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach, a szczególnie wyrównana była druga partia. Dla polskiej tenisistki awans do turnieju w Tunezji to spory sukces. Obecnie nie posiada rankingu w zestawieniu WTA. Najwyżej w swojej karierze był na 872. miejscu i miało to miejsce w 2018 roku. 

Świetny turniej w wykonaniu Joanny Zawadzkiej 

Joanna Zawadzka do drabinki głównej turnieju ITF W15 w Monastyrze w Tunezji musiała przebijać sie przez kwalifikacje. W nich wygrała trzy mecze i awansowała do turnieju. W I rundzie 26-letnia Polka w dwóch setach pokonała Rikke De Koning (1246. WTA) z Holandii. Mecz zakończył się wynikiem 6:2, 7:5. Większe trudności miała w II rundzie, gdy odwróciła losy meczu z Tunezyjką Defne Cirpanli (1084. WTA). Polka pierwszego seta przegrała 3:6, jednak kolejne dwa wygrała 6:3, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału. W nim bez większych problemów pokonała 6:0, 6:1 Brytyjkę Kristinę Paskauskas (1041. WTA).

W półfinale reprezentantka Polski mierzyła się z utalentowaną i zaledwie 15-letnią Meksykanką Lyą Fernandez (797. WTA). Pierwszy set padł łupem nastolatki 7:5. W dwóch kolejnych lepsza była Joanna Zawadzka, która wygrała 6:2, 6:2 i zameldowała się w finale. Niestety w nim musiała uznać wyższość rozstawionej z ósemką Niemki Anji Wildgruber (991. WTA). Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:6, 5:7. Sam awans do finału jest jednak dla Polki sporym sukcesem. Startowała również w deblu, gdzie stworzyła duet z Julitą Saner ze Szwecji. Tenisistki te odpadły w ćwierćfinale. 

Joanna Zawadzka (Polska) – Anja Wildgruber (Niemcy, 8) 2:6, 5:7

Jak poszło pozostałym Polkom?

Niestety w Tunezji zdecydowanie gorzej poszło pozostałym Polkom. Na etapie eliminacji do turnieju singlowego odpadły Martyna Zaremba i Magdalena Świerczyńska. Ta druga rywalizowała jeszcze w deblu, gdzie stworzyła parę z Hanną Vinahradavą z Białorusi. Niestety odpadły już w I rundzie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! United Cup Iga Świątek...