Joanna Zawadzka w finale turnieju ITF W15 w Monastyrze w Tunezji

Strona głównaTenisJoanna Zawadzka w finale turnieju ITF W15 w Monastyrze w Tunezji

Reprezentantka Polski Joanna Zawadzka dotarła do finału turnieju tenisowego ITF W15 w Monastyrze w Tunezji. Niestety tam musiała uznać wyższość wyżej notowanej Anji Wildgruber z Niemiec. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach, a szczególnie wyrównana była druga partia. Dla polskiej tenisistki awans do turnieju w Tunezji to spory sukces. Obecnie nie posiada rankingu w zestawieniu WTA. Najwyżej w swojej karierze był na 872. miejscu i miało to miejsce w 2018 roku.

Świetny turniej w wykonaniu Joanny Zawadzkiej

Joanna Zawadzka do drabinki głównej turnieju ITF W15 w Monastyrze w Tunezji musiała przebijać sie przez kwalifikacje. W nich wygrała trzy mecze i awansowała do turnieju. W I rundzie 26-letnia Polka w dwóch setach pokonała Rikke De Koning (1246. WTA) z Holandii. Mecz zakończył się wynikiem 6:2, 7:5. Większe trudności miała w II rundzie, gdy odwróciła losy meczu z Tunezyjką Defne Cirpanli (1084. WTA). Polka pierwszego seta przegrała 3:6, jednak kolejne dwa wygrała 6:3, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału. W nim bez większych problemów pokonała 6:0, 6:1 Brytyjkę Kristinę Paskauskas (1041. WTA).

W półfinale reprezentantka Polski mierzyła się z utalentowaną i zaledwie 15-letnią Meksykanką Lyą Fernandez (797. WTA). Pierwszy set padł łupem nastolatki 7:5. W dwóch kolejnych lepsza była Joanna Zawadzka, która wygrała 6:2, 6:2 i zameldowała się w finale. Niestety w nim musiała uznać wyższość rozstawionej z ósemką Niemki Anji Wildgruber (991. WTA). Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:6, 5:7. Sam awans do finału jest jednak dla Polki sporym sukcesem. Startowała również w deblu, gdzie stworzyła duet z Julitą Saner ze Szwecji. Tenisistki te odpadły w ćwierćfinale.

Joanna Zawadzka (Polska) – Anja Wildgruber (Niemcy, 8) 2:6, 5:7

Jak poszło pozostałym Polkom?

Niestety w Tunezji zdecydowanie gorzej poszło pozostałym Polkom. Na etapie eliminacji do turnieju singlowego odpadły Martyna Zaremba i Magdalena Świerczyńska. Ta druga rywalizowała jeszcze w deblu, gdzie stworzyła parę z Hanną Vinahradavą z Białorusi. Niestety odpadły już w I rundzie.