Kamil Majchrzak zdominował Aljaza Bedene i awansował do 2 rundy Indian Wells. Świetna gra Polaka

Strona głównaTenisKamil Majchrzak zdominował Aljaza Bedene i awansował do 2 rundy Indian Wells....

Polski tenisista Kamil Majchrzak udanie rozpoczął rywalizację w turnieju ATP 1000 w Indian Wells. W pierwszej rundzie BNP Paribas Open 2022 Polak trafił na wracającego po kilkumiesięcznej przerwie Słoweńca Aljaza Bedene i bez problemu awansował do drugiej rundy zmagań. Forma obu zawodników była pewną niewiadomą. Z jednej strony Polak słabo zaprezentował się w ostatnim barażu Pucharu Davisa, a z drugiej strony Słoweniec od kilku miesięcy nie pojawiał się na zawodowych kortach. Na szczęście lepszy okazał się Kamil Majchrzak i w drugiej rundzie zagra z Taylorem Harrym Fritzem ze Stanów Zjednoczonych. 

Mecz pod kontrolą Polaka

O ile przed meczem mogliśmy mieć jeszcze jakieś wątpliwości, to po jego rozpoczęciu Kamil Majchrzak szybko je rozwiał. Polak zaczął spotkanie bardzo pewnie i agresywnie, przejmując inicjatywę w większości piłek. Bardzo szybko wyszedł na prowadzenie 3:0 z przewagą przełamania. W pierwszych trzech gemach rywal zdobył zaledwie dwa punkty. Później honorowego gema wywalczył Słoweniec, jednak kolejne trzy znów padły łupem Kamila Majchrzaka, który wygrał partię 6:1. 

Bardziej wyrównany przebieg miał drugi set. Zajmujący 75. miejsce w rankingu ATP Polak kontynuował swoją dobrą dyspozycję serwisową, jednak do jego poziomu wyrównał niżej notowany Aljaz Bedene (133. ATP). Efektem tego była walka gem za gem aż do stanu 5:5. Wówczas oglądaliśmy jedyne przełamanie w tej partii, a chwilę później Kamil Majchrzak serwował, aby wygrać spotkanie. Wygrał pierwszą piłkę meczową i set zakończył się 7:5. Tym samym w niewiele ponad godzinę Polak zameldował się w drugiej rundzie Indian Wells i udanie zrewanżował się rywalowi za porażkę sprzed czterech lat. 

Kamil Majchrzak – Aljaz Bedene    2:0 (6:1, 7:5)

Trudne zadanie w drugiej rundzie

W drugiej rundzie przed Polakiem znacznie trudniejsze zadanie. Tam Kamil Majchrzak zmierzy się z 24-letnim Amerykaninem Taylorem Harrym Fritzem, który jest rozstawiony w turnieju z numerem 20. i takie też miejsce zajmuje w rankingu ATP. Reprezentant gospodarzy zmagania w turnieju zacznie dopiero od tej rundy. Będzie to pierwsze spotkanie w historii pomiędzy tymi tenisistami. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...