Katarzyna Piter w finale turnieju deblowego WTA 250 w Budapeszcie

Strona głównaTenisKatarzyna Piter w finale turnieju deblowego WTA 250 w Budapeszcie

Katarzyna Piter i Węgierka Fanny Stollar kontynuują dobrą grę w turnieju rangi WTA 250 w Budapeszcie i właśnie awansowały do finału debla. W półfinale w dwóch setach pokonały Nadią Podoroską z Argentyny i Kamillą Rachimową z Rosji. Dzięki temu zameldowały się w wielkim finale Hungarian Grand Prix 2023 na kortach ziemnych. Tam zmierzą się z Jessie Aney ze Stanów Zjednoczonych i Anną Siskovą z Czech.

Dwa wyrównane sety zakończone w tie-breakach

Pojedynek półfinałowy z udziałem Katarzyny Piter był bardzo wyrównany. Wspólnie z Węgierką Fanny Stollar przeciwstawiły się Argentynce Nadii Podoroskiej i Rosjance Kamilli Rachimowej. Pierwsze set lepiej rozpoczął się dla polsko-węgierskiego duetu. Już w drugim gemie przełamały i chwilę później wyszły na prowadzenie 3:0. Do końca partii rywalki jednak zdołały odrobić straty, a w 11. gemie to one wypracowały sobie przewagę przełamania. Argentynka i Rosjanka prowadziły 6:5 i serwowały na wygranie seta. Na szczęście Piter i Stollar odrobiły straty i w tie-breaku okazały się lepsze

Drugi set miał podobny przebieg. Znów od początku zdecydowanie lepiej wyglądały Katarzyna Piter i Fanny Stollar. Pierwsze przełamanie przyszło w trzecim gemie, a drugie w siódmym. Dzięki temu na tablicy wyników było 5:2. Wówczas nieoczekiwanie rywalki zanotowały spektakularną pogoń. Odrobiły stratę dwóch przełamań i ponownie doszło do tie-breaka. W nim polsko-węgierska para zachowała więcej spokoju i wygrała 7:5, dzięki czemu po dwóch wyrównanych setach zameldowała się w finale Hungarian Grand Prix 2023.

Katarzyna Piter (Polska) / Fanny Stollar (Węgry) – Nadia Podoroska (Argentyna) / Kamilla Rachimowa 7:6(3), 7:6(5)

Czas na finał w Budapeszcie

Wielki finał turnieju deblowego WTA 250 w Budapeszcie zaplanowano na niedzielę. Tam Katarzyna Piter i Fanny Stollar zmierzą się z Jessie Aney ze Stanów Zjednoczonych i Anną Siskovą z Czech. Rywalki w półfinale nie wyszły na kort i wygrały z powodu poddania meczu przez swoje przeciwniczki. Faworytkami bukmacherów do wygrania turnieju są Katarzyna Piter i Fanny Stollar