Katarzyna Piter w półfinale turnieju deblowego WTA 250 w Bogocie

Strona głównaTenisKatarzyna Piter w półfinale turnieju deblowego WTA 250 w Bogocie

Katarzyna Piter kontynuuje dobrą passę w deblu. Wspólnie z Oksana Kałasznikową awansowały do półfinału turnieju Copa Colsanitas rangi WTA 250 w kolumbijskiej Bogocie. Po trzysetowym pojedynku pokonały Dalilę Jakupovic ze Słowenii oraz Greczynkę Despinę Papamichail. Zwycięstwo ważyło się do ostatniej piłki i mecz zakończył się na przewagi w super tie-breaku. Piter i Kałasznikowa o finał powalczą z białorusko-brazylijskim duetem Lidia Morozowa i Laura Pigossi.

Cenne zwycięstwo na kortach ziemnych

Od początku turnieju w Bogocie Katarzyna Piter i Gruzinka Oksana Kałasznikowa wyglądają bardzo dobrze. W drodze do półfinału unikają jednak pojedynków z najwyżej rozstawionymi parami. W ćwierćfinale pokonały Dalilę Jakupovic ze Słowenii oraz Despinę Papamichail z Grecji. Wcześniej ten duet wyeliminował turniejową jedynkę. Piter i Kałasznikowa stanęły jednak na wysokości zadania i dobrze rozpoczęły mecz. W pierwszym secie oglądaliśmy aż sześć przełamań, z czego cztery na korzyść polsko-gruzińskiego duetu. Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 6:3

Niestety w drugim secie role się odwróciły. Mecz się nieco uspokoił, a przewagę zyskały Jakupovic i Papamichail. Grały bardzo konsekwentnie i dopuściły tylko do dwóch breakpointów. Oba obroniły. Jednocześnie same dwukrotnie odebrały serwis Piter i Kałasznikowej. Dość szybko wygrały seta 6:2. O awansie do półfinału decydował super tie-break, który rozgrywa się do dziesięciu wygranych punktów. W niego zdecydowanie lepiej wszedł polsko-gruziński duet. Szybko zrobiło się 6:0. Nieoczekiwanie rywalki zdołały doprowadzić do wyrównania. W grze na przewagi lepsze okazały się Piter i Kałasznikowa, które wygrały 11:9 i grają dalej

Katarzyna Piter (Polska) / Oksana Kałasznikowa (Gruzja) – Dalila Jakupović (Słowenia) / Despina Papamichail (Grecja) 6:3, 2:6, 11-9

Spore szanse na finał

Katarzyna Piter i Gruzinka Oksana Kałasznikowa mają spore szanse na awans do finału. W półfinale zmierzą się z Białorusinką Lidią Morozową i Brazylijką Laurą Pigossi. Zdaniem bukmacherów to polsko-gruzińska para jest wyżej notowana i przystąpi do meczu w roli faworyta. Spotkanie zaplanowano na godzinę 22:00 czasu polskiego w piątek 7 kwietnia.