Katarzyna Piter poza turniejem deblowym Wimbledonu

Strona głównaTenisWimbledonKatarzyna Piter poza turniejem deblowym Wimbledonu

Nie tak swój start w turnieju deblowym Wimbledonu wyobrażała sobie Katarzyna Piter. Reprezentantka Polski wspólnie z Gruzinką Oksaną Kałasznikową odpadła w pierwszej rundzie gry podwójnej po porażce z czesko-słowackim duetem Marie Bouzkova i Tereza Mihalikova. Spotkanie było niezwykle zacięte i zakończyło się dopiero w trzecim secie. Przed meczem większe szanse na awans dawano rywalkom, jednak debel z Katarzyną Piter w składzie stać było na sprawienie niespodzianki.

Znakomity początek

Para Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa bardzo dobrze weszła to spotkanie. Od pierwszych piłek zawodniczki wyglądały pewnie i bez problemów wygrywały swoje gemy serwisowe. Było tak do stanu 4:3. Wówczas polsko-gruziński duet zyskał szansę na przełamanie faworyzowanych rywalek, z której skorzystał. Chwilę później deblistki wygrały swoje podanie i wyszły na prowadzenie 1:0 w setach.

Drugi set również był bardzo wyrównany. Tym razem w jego przebiegu nie oglądaliśmy żadnego przełamania. Nieco lepiej prezentowały się Marie Bouzkova i Tereza Mihalikova, jednak i one nie wykorzystały swoich szans na przełamanie. Ostatecznie doszło do tie-breaka. W pewny momencie Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa wyszły na prowadzenie 5:4 i były bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Niestety kolejne trzy piłki wygrał duet czesko-słowacki, który doprowadził do remisu 1:1 w setach.

Porażka w decydującej partii

O wszystkim miał zadecydować trzeci set. W niego lepiej weszły Marie Bouzkova i Tereza Mihalikova, które po przełamaniu prowadziły 3:1. Gdy wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo, to do remisu doprowadziły Polka i Gruzinka. Niestety nie cieszyły się tym zbyt długo. Ostatecznie więcej zimnej krwi w końcowych fragmentach spotkania zachował debel z Czech i Słowacji i to Marie Bouzkova i Tereza Mihalikova awansowały do drugiej rundy. Tym samym Katarzyna Piter żegna się z tegorocznym turniejem Wimbledonu na trawiastych kortach. Awans był o włos.

Marie Bouzkova, Tereza Mihalikova (Czechy, Słowacja, 16) – Katarzyna Piter, Oksana Kałasznikowa (Polska, Gruzja) 3:6, 7:6 (7-5), 6:4