Katarzyna Piter zagra o tytuł w turnieju deblowym w Bogocie

Strona głównaTenisKatarzyna Piter zagra o tytuł w turnieju deblowym w Bogocie

Katarzyna Piter wspólnie z Gruzinką Oksaną Kałasznikową awansowała do finału turnieju deblowego Copa Colsanitas 2023 w Bogocie. Na mączce w Kolumbii polsko-gruziński duet czuje się znakomicie. W półfinale bez większych problemów Piter i Kałasznikowa pokonały białorusko-brazylijską parę Morozowa i Pigossi. Dzięki temu zameldowały się w wielkim finale, gdzie zmierzą się z Iriną Chromaczową z Rosji i Irina Szymanowicz z Białorusi.

Pewne zwycięstwo w dwóch setach

Przed meczem szanse obu par oceniane były równo i trudno było o wskazanie faworytek. W spotkanie zdecydowanie lepiej weszły Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa. Już w pierwszym gemie przełamały rywalki, a później poszły za ciosem. Na tablicy wyników bardzo szybko zrobiło się 4:0 z przewagą dwóch przełamań. Do końca partii oba duety wygrywały swoje gemy serwisowe i po 30 minutach gry set zakończył się zwycięstwem Piter i Kałasznikowej 6:2

W drugim secie Lidia Morozowa i Laura Pigossi próbowały się przeciwstawić Polce i Gruzince. Od początku gra była wyrównana i oba duety wygrywały swoje gemy serwisowe. Kluczowym momentem był piąty gem, w którym polsko-gruziński duet przełamał, a chwilę później zrobiło się 4:2. Przewaga została utrzymana i Katarzyna Piter oraz Oksana Kałasznikowa wygrały 6:4 i mogły cieszyć się z awansu do finału turnieju deblowego Copa Colsanitas 2023 rangi WTA 250 w kolumbijskiej Bogocie.

Katarzyna Piter (Polska) / Oksana Kałasznikowa (Gruzja) – Lidia Morozowa (Białoruś) / Laura Pigossi (Brazylia)  6:2, 6:4

Szansa na pierwsze zwycięstwo od 10 lat

Katarzyna Piter stanie przed szansą na swoje drugie zwycięstwo w turnieju rangi WTA, licząc występy w singlu i w deblu. Pierwszy raz miało to miejsce w 2013 roku, gdy okazała się najlepsza w sycylijskim Palermo. Wówczas w turnieju deblowym stworzyła duet z Kristiną Mladenović z Francji. Od tego triumfu mija już 10 lat i teraz Katarzyna Piter w parze z Oksaną Kałasznikową stanie do walki o wygraną w Bogocie. Po drugiej stronie siatki pojawią się Irina Chromaczowa z Rosji i Irina Szymanowicz z Białorusi. Szanse obu duetów oceniane są równo. Finał odbędzie się w niedziele 9 kwietnia.