Kontuzja Ons Jabeur. Iga Świątek w finale turnieju WTA w Stuttgarcie

Strona głównaTenisKontuzja Ons Jabeur. Iga Świątek w finale turnieju WTA w Stuttgarcie

Iga Świątek zagra w finale turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie, gdzie zmierzy się z Białorusinką Aryną Sabalenką. Półfinał Polki z Ons Jabeur potrwał zaledwie 18 minut. Niestety rywalka musiała go poddać z powodu kontuzji łydki. Tej Tunezyjka nabawiła się juz  w pierwszym gemie półfinału, gdy poślizgnęła się na korcie. Niestety uraz okazał się na tyle poważny, że Ons Jabeur nie była w stanie kontynuować gry. Iga Świątek zameldowała się w finale, choć z pewnością nie tak wyobrażała sobie ten mecz. 

Iga Świątek udanie wraca po kontuzji 

Liderka rankingu WTA Iga Świątek (1. WTA) udanie wraca na korty po kilku tygodniach przerwy spowodowanej urazem. Polka broni w Stuttgarcie tytułu i jest już w finale. Po drodze do niego pokonała kolejno Chinkę Qinwen Zheng (25. WTA) i Czeszkę Karolinę Pliskovą (17. WTA). W półfinale czekało ją zdecydowanie trudniejsze zadanie. Mierzyła się z Tunezyjką Ons Jabeur (4. WTA), która w ubiegłym tygodniu wygrała turniej w Charleston. 

Nieoczekiwany przebieg półfinału i pech Jabeur

Półfinał Igi Świątek z Ons Jabeur miał nieoczekiwany przebieg. Już w pierwszym gemie rywalka poślizgnęła się na korcie i poprosiła po nim o przerwę medyczną. Po niej Polka odebrała serwis Jabeur, a następnie wyszła na prowadzenie 3:0. Niestety Tunezyjka nie była w stanie kontynuować gry. Uraz łydki okazał się na tyle poważny, że po korcie już nawet nie biegała. Musiała poddać mecz, dzięki czemu Iga Świątek po kilkunastu minutach gry zameldowała się w finale. Po meczu pocieszała swoją rywalkę. Polka sama wraca po kontuzji i wie, jak bolesne jest to dla każdego sportowca. Oby kontuzja Ons Jabeur nie okazała się poważna, bo jej starcia z Igą Świątek zawsze dostarczają wiele emocji kibicom.

Iga Świątek (Polska, 1) – Ons Jabeur (Tunezja, 3) 3:0 i krecz

Finał z Sabalenką 

W wielkim finale w Stuttgarcie zmierzą się dwie najlepsze obecnie tenisistki w rankingu WTA. Broniąca tytułu Iga Świątek zagra z Białorusinką Aryną Sabalenką (2. WTA). Do tej pory obie grały ze sobą siedmiokrotnie. Po raz ostatni w grudniu ubiegłego roku, gdy w Światowej Lidze Tenisowej wygrała Polka. Bilans wszystkich meczów to 5:2 dla Igi Świątek i liczymy na to, że w Niemczech zostanie poprawiony. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 23 kwietnia. Początek o godzinie 13. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....