Krecz rywalki, Magda Linette szybko wygrywa. Polski mecz coraz bliżej!

Autor
Strona głównaTenisKrecz rywalki, Magda Linette szybko wygrywa. Polski mecz coraz bliżej!

Magda Linette jest już w III rundzie China Open w Pekinie. W poniedziałkowym meczu Polce dopisało nieco szczęścia – jej rywalka, Jennifer Brady, była zmuszona skreczować po zaledwie czterech rozegranych gemach.

Ogromny pech przeciwniczki

Od początku spotkania Magda Linette dyktowała warunki na korcie. Polka szybko przełamała serwis rywalki, wygrywała też swoje gemy serwisowe i objęła prowadzenie 3:0. Następnie Jennifer Brady zmniejszyła stratę do wyniku 1:3 i wydawało się, że set jeszcze trochę potrwa.

Niestety, wtedy Amerykanka zgłosiła kontuzję kolana i była zmuszona poddać mecz. Przypomnijmy, że Brady niedawno wróciła na kort po niemal dwuletniej przerwie spowodowanej urazem stopy. Wygląda na to, że olbrzymi pech nie opuszcza tenisistki, która w swoim czasie dotarła na 13. miejsce w rankingu WTA.

Polski mecz w III rundzie?

Awans Magdy Linette do 1/8 finału turnieju w Pekinie oznacza, że jesteśmy coraz bliżej długo wyczekiwanego wewnętrznego starcia między najlepszymi polskimi tenisistkami. Jeżeli Iga Świątek pokona w II rundzie Warwarę Graczową, to w kolejnym meczu obie panie zagrają ze sobą!

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...