Krótka przygoda Magdy Linette z turniejem WTA 500 w San Diego

Strona głównaTenisKrótka przygoda Magdy Linette z turniejem WTA 500 w San Diego

Niestety już na I rundzie zakończyła się przygoda Magdy Linette z tegorocznym turniejem rangi WTA 500 w San Diego. Polka w dwóch setach musiała uznać wyższość Ukrainki Marty Kostjuk, której trenerką jest Sandra Zaniewska. Żal zwłaszcza drugiej partii, w której Magda Linette z przełamaniem prowadziła już 4:2 i 6:5. Nie udało jej się jednak postawić kropki nad i. Obie tenisistki rywalizowali ze sobą po raz pierwszy w karierze.

Dwusetowy pojedynek na korzyść Kostjuk

Przed tym meczem wyżej w rankingu WTA była Magda Linette (24. WTA). Mimo tego faworytką bukmacherów była Ukrainka Marta Kostjuk (45. WTA), która w ostatnich tygodniach znajduje się w lepszej dyspozycji. Potwierdziło się to w turnieju Cymbiotika San Diego Open. Mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla Ukrainki, która szybko wyszła na prowadzenie 3:0 z przewagą jednego przełamania. Później kontrolowała przebieg meczu. Drugie przełamanie przyszło w ósmym gemie i partia skończyła się wynikiem 6:2. Polka breakpointy miała tylko w pierwszych dwóch gemach serwisowych rywalki, jednak z żadnego nie skorzystała

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana. Jako pierwsza przełamała Magda Linette i wyszła na prowadzenie 2:0. Później obie przełamywały się jeszcze kilkukrotnie. W 11. gemie Polka ponownie odebrała rywalce serwis i prowadziła 6:5. Serwowała na wygraną w secie, jednak Kostjuk odrobiła straty. Doszło do tie-breaka. W nim skuteczniejsza okazała się Ukrainka, która wygrała 7:5, a cały mecz 2:0. Spotkanie w San Diego potrwało dokładnie dwie godziny. Marta Kostjuk w kolejnej rundzie zmierzy się z Brazylijką Beatriz Haddad Maią (20. WTA).

Marta Kostiuk (Ukraina) – Magda Linette (Polska) 6:2, 7:6(5)

Linette ze spadkiem w rankingu

Szybka porażka w San Diego sprawi, że Magda Linette zanotuje spadek w najnowszym rankingu WTA. Wiele zależy od występów w Stanach Zjednoczonych Ukrainki Anheliny Kalininy i Rosjanki Anastasii Potapowej. Jeżeli wygrają swoje najbliższe mecze w II rundzie, to Magda Linette może spaść nawet na 28. miejsce. Przed rozpoczęciem turnieju w San Diego plasowała się na 24. pozycji.