Kubot poza turniejem deblowym w Montrealu

Strona głównaTenisKubot poza turniejem deblowym w Montrealu

Niestety na I rundzie swój udział w turnieju deblowym ATP Masters 1000 w Montrealu zakończyli Łukasz Kubot i Stan Wawrinka. Polsko-szwajcarski debel odpadł po super tie-breaku z faworyzowanymi Niemcami Kevinem Krawietzem i Andreasem Miesem. Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak ostatecznie dalej grają dwukrotni triumfatorzy turnieju gry podwójnej Roland Garros.

Niespodzianka w pierwszym secie

Łukasz Kubot i Stan Wawrinka nie byli faworytami, jednak już w pierwszym secie zaskoczyli swoich przeciwników. Stosunkowo szybko zdobyli przewagę przełamania, a następnie pilnowali jej do końca seta. W całej partii nie pozwolili przeciwnikom na uzyskanie breakpointa. Na uwagę szczególnie zasługuje dobra dyspozycja serwisowa doświadczonych tenisistów z Polski i Szwajcarii. Ostatecznie w pierwszym secie doprowadzili do wyniku 6:4 i niespodziewanie wyszli na prowadzenie.

Kapitalna reakcja Niemców. Kubot i Wawrinka byli bez szans

Niestety porażka w pierwszym secie tylko podrażniła rywali. W drugiej partii Kevin Krawietz i Andreas Mies pokazali, dlaczego są wysoko w rankingu i dwukrotnie wygrywali Roland Garros. Od początku drugiego seta byli stroną dominującą, a Łukasz Kubot i Stan Wawrinka nie mogli znaleźć odpowiedzi na dobrze dysponowanych rywali. W całej partii polsko-szwajcarski duet wygrał tylko jednego gema i miał zaledwie jedną szansę do przełamania rywali. Niemcy wygrali 6:1 i doprowadzili do super tie-breaka, który grany jest do 10. punktów.

Tu Kevin Krawietz i Andreas Mies poszli za ciosem. Bardzo szybko zrobiło się 6:1 dla nich i było wiadomo, że Łukasz Kubot i Stan Wawrinka tego meczu już nie wygrają. Choć w drugiej części super tie-breaka próbowali jeszcze nawiązać walkę, to ostatecznie partia zakończyła się 10:5 na korzyść Niemców i to oni zagrają w II rundzie turnieju deblowego National Bank Open rangi 1000 w Montrealu. W II rundzie debla zagrają jeszcze Hubert Hurkacz i Jan Zieliński, którzy zmierzą się z duetem hindusko-holenderskim Rohan Bopanna i Matwe Middelkoop.

Kevin Krawietz (Niemcy) / Andreas Mies (Niemcy) – Łukasz Kubot (Polska) / Stan Wawrinka (Szwajcaria) 4:6, 6:1, 10-5