Kubot i Walków bez szans w starciu z faworytami

Strona głównaTenisWimbledonKubot i Walków bez szans w starciu z faworytami

Polski debel Łukasz Kubot i Szymon Walków odpadł na etapie drugiej rundy tegorocznego turnieju wielkoszlemowego Wimbledon. W swoim drugim meczu na turnieju Polacy musieli uznać wyższość rozstawionych z numerem 8. Chorwata Ivana Dodiga i Amerykanina Austina Krajicka. Spotkanie zakończyło się w trzech setach, a stroną wyraźnie lepszą byli jedni z faworytów do końcowego triumfu na angielskiej trawie.

Wyrównany set na otwarcie

Początek meczu był niezwykle wyrównany i mógł zwiastować to, że Polacy postawią się faworytom i stoczą z nimi długi bój. W końcu kurs na ewentualny triumf biało-czerwonych w zakładach bukmacherskich STS wynosił aż 3.60. Niestety niespodzianki nie było. W pierwszym secie obie pary wzajemnie się badały, a każdy z tenisistów pilnował własnego podania. Kluczem w meczach deblowych jest dobre otwarcie i wagę spotkania drugiej rundy widać było już od pierwszych piłek. Ostatecznie na przestrzeni pierwszej partii nie mieliśmy żadnego przełamania i musiała zakończyć się tie-breakiem. Tu więcej zimnej krwi w końcowej fazie zachowali Ivan Dodig i Austin Krajicek. Ostteczine wykorzystali swoją drugą piłkę setową i wygrali w tie-breaku 8:6.

Kolejne dwa sety z wyraźną przewagą rywali

Polaków w tym meczu stać było tylko na wyrównaną grę w pierwszym secie. W kolejnych dwóch byli wyraźnie słabsi od wyżej notowanych rywali. Tym razem połączenie doświadczenia Łukasza Kubota i młodzieńczej gry Szymona Walkowa nie poskutkowało. W decydującej fazie drugiego seta Polacy dali się przełamać na 3:5, a chwilę później rywale dopełnili formalności i wyszli na prowadzenie 2:0. To podłamało biało-czerwonych, którzy stracili pierwsze podanie w trzecim secie. Do końca tej partii Ivan Dodig i Austin Krajicek przełamali jeszcze raz i ostatecznie dość szybko zakończyli to spotkanie wynikiem 3:0. Tym samym Łukasz Kubot i Szymon Walków pożegnali się z turniejem gry podwójnej mężczyzn na tegorocznym Wimbledonie.

Ivan Dodig (Chorwacja) / Austin Krajicek (Australia) – Łukasz Kubot (Polska) / Szymon Walków (Polska) 7:6 (6), 6:3, 6:2