Leylah Fernandez pierwszą rywalką Igi Świątek w turnieju WTA 1000 w Dubaju

Autor
Strona głównaTenisLeylah Fernandez pierwszą rywalką Igi Świątek w turnieju WTA 1000 w Dubaju

Iga Świątek nie ma czasu na odpoczynek po wygranej w Doha i już poznała pierwszą rywalkę w kolejnym turnieju w Dubaju. Liderka rankingu WTA turniej rozpocznie od pojedynku z Kanadyjką Leylah Fernandez. Będzie to drugi pojedynek w historii, a mecz II rundy turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships rangi WTA 1000 zaplanowano na wtorek. Polka będzie faworytką. 

Kanadyjka lepsza od kwalifikantki 

Ze względu na rozstawienie z numerem 1, Iga Świątek (1. WTA) nie musiała rozgrywać spotkania I rundy. Po wygranej w turnieju w Doha odpoczynek był bardzo wskazany. W związku z tym ze spokojem mogła obserwować pojedynki I rundy. Z jej perspektywy kluczowy był mecz Kanadyjki Leylah Fernandez (39.) z kwalifikantką z Austrii Julią Grabher (90.). Ostatecznie w dwóch setach wygrała Fernandez i to ona będzie rywalką Igi Świątek w II rundzie turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships.

Na drodze Igi Świątek finalistka US Open 2021

Leylah Fernandez to finalistka turnieju US Open z 2021 roku. Obecnie plasuje się pod koniec czwartej dziesiątki rankingu WTA, jednak jej aspiracje z pewnością są zdecydowanie wyższe. Podobnie jak Polka, Fernandez startowała w turnieju w Doha. Tam odpadła jednak w kwalifikacjach w decydującym starciu z Czeszką Karoliną Pliskovą. Iga Świątek ten turniej wygrała i będzie zdecydowaną faworytką starcia w II rundzie. Do tej pory obie tenisistki spotkały się na korcie tylko raz. Miało to miejsce w styczniu ubiegłego roku w turnieju w Adelajdzie w Australii. Tam Iga Świątek wygrała 2:0, a całe spotkanie potrwało niewiele ponad godzinę. Liczymy na to, że podobny przebieg będzie miał mecz II rundy turnieju w Dubaju, który odbędzie się we wtorek 21 lutego. 

Turniej Dubai Duty Free Tennis Championships ma rangę WTA 1000, a na starcie zobaczymy większość czołowych tenisistek. Start w Dubaju to dla Igi Świątek szansa na zdobycie cennych punktów rankingowych. Liderka rankingu WTA w ubiegłym roku odpadła już w II rundzie po porażce z Jeleną Ostapenko z Łotwy. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Dwa zastępstwa w karcie walk KSW 73. Zmiany na ostatnią chwilę

Na nieco ponad tydzień przed galą KSW 73, która odbędzie się 20 sierpnia w Warszawie, doszło do dwóch zmian w karcie walk. Ze swoich...