Wielkie zwycięstwo Magdy Linette. Jest w ćwierćfinale w Strasbourgu

Strona głównaTenisWielkie zwycięstwo Magdy Linette. Jest w ćwierćfinale w Strasbourgu

Magda Linette (50. WTA) sprawiła miłą niespodziankę i w dwóch setach pokonała Rosjankę Jekatierinę Aleksandrową w II rundzie turnieju Internationaux de Strasbourg rangi WTA 500. Polka zagrała bardzo dobre spotkanie. Choć przegrała pierwszego seta, to jednak w dwóch kolejnych była wyraźnie lepsza, dzięki czemu przełamała wyżej notowaną rywalkę. W ćwierćfinale turnieju w Strasbourgu Polka zagra z rozstawioną z czwórką Amerykanką Madison Keys.

Kolejna niespodzianka w wykonaniu Magdy Linette

Już w I rundzie turnieju Magda Linette pokusiła się o niespodziankę i w dwóch setach pokonała Rumunkę Soranę Cirsteę (30. WTA). Był to dobry prognostyk przed kolejnymi wyzwaniami, a poziom trudności wzrastał. W II rundzie rywalką Polki była Rosjanka Jekatierina Aleksandrowa (18. WTA), która w turnieju grała jako rozstawiona z numerem szóstym. Na Magdzie Linette nie zrobiło to dużego wrażenia.

Pierwszy set środowego starcia był bardzo wyrównany. Obie tenisistki miały swoje lepsze momenty, w których po razie przełamały. Później Magda Linette nie wykorzystała dwóch piłek setowych przy serwisie rywalki. Doszło do tie-breaka. Tego lepiej rozegrała Aleksandrowa i wygrała 7:5. Podziałało to motywująco na Polkę. W drugim secie wyrównana gra była tylko do stanu 2:2. Od tego momentu Polka trzykrotnie przełamała rywalkę i wygrała 6:3. W trzecią partię lepiej weszła Rosjanka. To ona z przełamaniem prowadziła już 2:0 i 3:1. Na szczęście od tego momentu oglądaliśmy show Magdy Linette. Wygrała pięć kolejnych gemów i partię zamknęła 6:3, a całe spotkanie wygrała w trzech setach. Dzięki temu zameldowała się w ćwierćfinale turnieju Internationaux de Strasbourg.

Magda Linette (Polska) – Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 6) 6:7(5), 6:3, 6:3

Madison Keys ćwierćfinałową rywalką Linette w Strasbourgu

Znana jest już kolejna rywalka Magdy Linette. Polka w ćwierćfinale turnieju w Strasbourgu zmierzy się z Amerykanką Madison Keys (16. WTA), która we Francji gra jako rozstawiona z numerem cztery. Do tej pory grały ze sobą czterokrotnie. Lepszy bilans ma Keys, która wygrała trzy spotkania. Ostatnie z nich miało miejsce w kwietniu 2023 roku w Charleston.