Linette gra dalej w Chinach. Trudny start, idealny finisz

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisLinette gra dalej w Chinach. Trudny start, idealny finisz

Magda Linette awansowała do II rundy turnieju WTA 250 w Guangzhou (Chiny). Polka pokonała Brytyjkę Jodie Burrage 6:7, 6:0, 6:2.

Powrót do gry

Po pierwszym secie niewiele wskazywało na to, że Linette będzie w stanie wygrać to spotkanie. Poznanianka przegrała tę partię w tie-breaku. Burrage mogła poczuć się pewniej przed dalszą fazą gry.

Wtedy nastąpił pokaz siły Polki rozstawionej w Guangzhou z numerem 1. W kolejnych dwóch setach oddała rywalce zaledwie dwa gemy (6:0, 6:2) i z przytupem weszła do 1/8 finału.

Oczekiwanie na rywalkę

Magda Linette jeszcze nie wie, z kim zagra w II rundzie turnieju w Guangzhou. Przeciwniczkę dla Polki wyłoni mecz Darii Saville (Australia) z Anną-Leną Friedsam (Niemcy).