Linette przegrała przerywany mecz debla i żegna się z Madrytem

Strona głównaTenisLinette przegrała przerywany mecz debla i żegna się z Madrytem

Pogoda nie była łaskawa dla tenisistek i tenisistów występujących dziś w Madrycie. Przekonała się o tym Magda Linette. Polka zgodnie z planem rozpoczęła swój mecz deblowy w parze z Chinką Shuai Zhang. Pod koniec pierwszej partii opady deszczu zmusiły organizatorów do przerwania tego pojedynku. Po dłuższej przerwie tenisistki powróciły na kort, jednak obraz gry się nie zmienił. Zarówno przed przerwą, jak i po niej, Magda Linette i Shuai Zhang były słabsze od Demi Schuurs i Luisy Stefani i odpadły z turnieju.

Szybkie pożegnanie Linette z turniejem deblowym

Magda Linette w turnieju Mutua Madrid Open stworzyła duet z Chinką Shuai Zhang. To duża zmiana, ponieważ dotychczas występowała głównie z Amerykanką Bernardą Perą. Polsko-chiński duet w I rundzie wylosował mocną parę składającą się z Demi Schuurs z Holandii i Luisy Stefani z Brazylii. W Madrycie grają one jako rozstawione z numerem trzecim. Spotkanie od początku do końca układało się pod dyktando rywalek. Pierwszy set rozpoczął się od gema dla Linette i Zhang. Kolejne pięć padło łupem Schuurs i Stefani. Wtedy mecz został przerwany z powodu deszczu.

Po dłuższej przerwie tenisistki wróciły na kort. Niestety obraz gry się nie zmienił. Holendersko-brazylijska para dopełniła formalności i pierwszą partię wygrała 6:1. Wydawało się, że drugi set będzie bardziej wyrównany. Od początku oba duety pilnowały swojego podania. Tak było do stanu 3:2 dla Schuurs i Stefani. Wtedy to one przyspieszyły. Dwukrotnie przełamały i bez większych problemów zakończyły seta 6:2, a cały mecz wygrały 2:0. Magda Linette i Shuai Zhang szybko żegnają się z turniejem deblowym rangi WTA 1000 w Madrycie

Magda Linette (Polska) / Shuai Zhang (Chiny) – Demi Schuurs (Holandia, 3) / Luisa Stefani (Brazylia, 3) 1:6, 2:6

W singlu Polka przegrała z Sabalenką

Dla Polki to druga porażka w Madrycie w ciągu dwóch dni. W piątek pożegnała się z turniejem singlowym, gdy po trzech wyrównanych setach musiała uznać wyższość Białorusinki Aryny Sabalenki (2. WTA). Magda Linette w singlu odpadła na etapie II rundy. Wcześniej pokonała Włoszkę Elisabettą Cocciaretto (54. WTA).