STS KOD PROMOCYJNY

Wielki powrót i zwycięstwo Linette z Pawluczenkową na otwarcie w Eastbourne

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisWielki powrót i zwycięstwo Linette z Pawluczenkową na otwarcie w Eastbourne

Magda Linette przegrywała już 1:6, 3:5 ze stratą własnego serwisu. Wyszła jednak z opresji i w świetnym stylu odwróciła losy meczu z rozstawioną Rosjanką Anastazją Pawluczenkową. Polka wygrała w trzech setach i zameldowała się w II rundzie turnieju Rothesay International rangi WTA 500 na kortach trawiastych. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że wcześniej Magda Linette przegrała trzy dotychczasowe mecze z tą tenisistką. 

Linette pokazała hart ducha i wolę walki

W ostatnich tygodniach forma Magdy Linette (46. WTA) nie jest zadowalająca. Niedawno odpadła już w I rundzie w holenderskim S-Hertogenbosch. To sprawiło, że straciła trochę w rankingu i do turnieju WTA 500 w Eastbourne musiała przebijać się przez kwalifikacje. To się udało. Już w I rundzie zmagań rywalką Polki była rozstawiona z ósemką Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa (25. WTA). Dotychczas wygrała trzy wcześniejsze mecze z Linette i ponownie była zdecydowaną faworytką. Udowodniła to w pierwszej odsłonie. W niej Polka wygrała zaledwie jednego gema. Rosjanka błyskawicznie zamknęła partię 6:1. 

Drugi set od początku był bardziej wyrównany. W siódmym gemie to Pawluczenkowa przełamała i wyszła na 4:3. Po chwili zrobiło się 5:3. Rosjanka była o włos od wygrania spotkania. Wówczas kapitalny powrót zanotowała Magda Linette. Udało jej się odrobić straty i doszło do tie-breaka. W nim okazała się skuteczniejsza i wygrała 7:4. O losach trzeciej partii zadecydowało jedno przełamanie. Miało ono miejsce w piątym gemie. Magda Linette zbudowała przewagę, której nie oddała do samego końca. Partię zakończyła 6:4 i po trzysetowej batalii zameldowała się w II rundzie turnieju Rothesay International w Eastbourne.

Magda Linette (Polska, Q) – Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 8) 1:6, 7:6(4), 6:4

Z kim zagra w II rundzie?

Teraz Polka ze spokojem może czekać na wyłonienie swojej kolejnej rywalki. W II rundzie w Eastbourne zagra z Czeszką Karoliną Muchovą (35. WTA) lub Rosjanką Eliną Awanesjan (81. WTA). Ta pierwsza wraca do cyklu po ubiegłorocznym US Open. Przez wiele miesięcy pauzowała. Ponadto Magda Linette zgłosiła się do turnieju deblowego, gdzie stworzy duet z Czeszką Marie Bouzkovą. W I rundzie zagrają z Hiszpanką Cristiną Bucsą i Japonką Makoto Ninomiyą. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...