Linette poza turniejem singlowym w Rzymie. Wyrównane starcie z Brazylijką

Strona głównaTenisLinette poza turniejem singlowym w Rzymie. Wyrównane starcie z Brazylijką

Magda Linette na etapie III rundy pożegnała się z turniejem singlowym Internazionali BNL d’Italia. Polka po dwóch wyrównanych setach musiała uznać wyższość Brazylijki Beatriz Haddad Maia. Porażka sprawi, że w najnowszym rankingu WTA Magda Linette wypadnie poza czołową 20. W Rzymie gra jeszcze w turnieju deblowym, gdzie tworzy duet z Czeszką Marketą Vondrousovą. Kolejnym singlowym występem Polki będzie wielkoszlemowy Roland Garros.

Dwa wyrównane sety i porażka Magdy Linette

Przed meczem III rundy faworytką bukmacherów była Beatriz Haddad Maia (15. WTA) z Brazylii. Tenisistka ta zdecydowanie lepiej od Magdy Linette (19. WTA) czuje się na kortach ziemnych. Widać to było od początku meczu, gdzie Brazylijka zyskała przewagę. Już w trzecim gemie przełamała Magdę Linette i po chwili wyszła na prowadzenie 3:1. W dziesiątym gemie Polce udało się odrobić straty i doprowadziła do wyniku 5:5. Wydawało się, że może pójść za ciosem. Tak się jednak nie stało. Beatriz Haddad Maia przełamała ponownie i zakończyła pierwszego seta 7:5.

Drugi set zaczął się jeszcze gorzej dla Magdy Linette. Straciła dwa pierwsze gemy serwisowe. W konsekwencji Brazylijka szybko wyszła na prowadzenie 4:0. Później Polka próbowała gonić rywalkę, jednak udało jej się odrobić tylko jedno przełamanie. Beatriz Haddad Maia kontrolowała przebieg partii i zakończyła ją 6:4, wykorzystując pierwszą piłkę setową. Dzięki temu to ona zameldowała się w 1/8 finału turnieju singlowego WTA 1000 w Rzymie, z którym pożegnała się Magda Linette. Porażka sprawi, że w najnowszym notowaniu rankingu WTA Polka wypadnie poza czołową 20

Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 12) – Magda Linette (Polska, 17) 7:5, 6:4

Pozostał turniej deblowy

Magda Linette w Rzymie gra jeszcze w turnieju deblowym. Tam tworzy parę z Czeszką Marketą Vondrousovą. W 1/16 finału zagrają z reprezentantkami Tajwanu Hao-Ching Chan i Latishą Chan. Spotkanie zaplanowano na sobotni wieczór. Obu parom daje się porównywalne szanse na zwycięstwo.