Linette przegrała w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Cleveland

Strona głównaTenisLinette przegrała w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Cleveland

Na ćwierćfinale swoją przygodę z turniejem Tennis in the Land w Clevelenad zakończyła Magda Linette. Doświadczona reprezentantka Polski na tym etapie musiała uznać wyższość Rosjanki Ludmily Samsonowej. Przed meczem to rywalka Magdy Linette była stawiana w roli faworytki i potwierdziła to na korcie. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach, a tenisistka z Polski może skupić się na przygotowaniach do US Open. Turniej rozpoczyna się już 29 sierpnia.

Porażka w dwóch setach

W poprzednich meczach w Cleveland Magda Linette (67. WTA) wyglądała bardzo dobrze i miała na rozkładzie już wyżej notowane rywalki. Ponownie nie była faworytką, jednak tym razem musiała uznać wyższość Ludmiły Samsonowej (45. WTA) z Rosji. Od początku meczu to rywalka przejęła inicjatywę. Magda Linette straciła serwis już w gemie otwarcia i na przestrzeni całego pierwszego seta nie była w stanie odrobić strat. Najbliżej tego była w czwartym gemie, gdzie nie wykorzystała dwóch breakpointów. Co ciekawe, Ludmila Samsonova w całej partii miała tylko jednego breakpointa, który przesądził o wygranym secie.

Drugi set miał podobny przebieg. Ponownie Magda Linette dała się przełamać już w pierwszym gemie. W czwartym odrobiła przełamanie, jednak chwilę później znów oddała podanie. Z prezentu skorzystała Rosjanka, która w dalszej części meczu grała jeszcze pewniej. Na koniec ponownie przełamała Polkę i zakończyła seta 6:3, a cały mecz wygrała 2:0. Dzięki temu Ludmiła Samsonowa zagra w półfinale turnieju Tennis in the Land rangi WTA 250 w Clevelenad. Z kolei Magda Linette może szykować się już do meczu pierwszej rundy US Open, czyli ostatniego turnieju wielkoszlemowego w kalendarzu

Ludmiła Samsonowa – Magda Linette (Polska) 6:4, 6:3

Trudne losowanie US Open

Magda Linette może mówić o sporym pechu. Losowanie pierwszej rundy US Open nie było dla niej łaskawe i Polka zmierzy się w Nowym Jorku z Czeszką Karoliną Pliskovą. Rywalka Magdy Linette będzie rozstawiona w US Open z numerem 22.