Magda Linette w 1/8 finału debla w turnieju w Rzymie

Strona głównaTenisMagda Linette w 1/8 finału debla w turnieju w Rzymie

Magda Linette w parze z Czeszką Marketą Vondrousovą awansowały do 1/8 finału turnieju deblowego Internazionali BNL d’Italia w Rzymie. Po trzech emocjonujących setach pokonały reprezentantki Tajwanu siostry Hao-Ching Chan i Latishę Chan. Skończyło się wynikiem 7:6, 4:6, 12:10. Dzięki temu polsko-czeska para o ćwierćfinał zagra z rozstawionymi z dwójką Jeleną Ostapenko z Łotwy i Ludmiłą Kiczenok z Ukrainy.

Trzysetowe starcie zakończone na przewagi

Za nami emocjonujący i wyrównany pojedynek I rundy debla. Magda Linette i Marketa Vondrousova spędziły na korcie blisko dwie godziny. Ostatecznie awansowały do 1/8 finału, choć nie było o to łatwo. Pierwszy set lepiej rozpoczął się dla rywalek, które szybko przełamały i wyszły na prowadzenie 3:1. Na szczęście polsko-czeska para nie dała za wygraną. Do końca partii oglądaliśmy jeszcze siedem przełamań. Doszło do tie-breaka. W nim lepiej zaprezentowały się Magda Linette i Marketa Vondrousova i wygrały 9:7

W drugim secie tenisistki również miały spore problemy z utrzymaniem własnego podania. Konsekwencją tego było siedem przełamań, w tym pięć w pierwszych gemach. Tym razem przewagę zyskały Hao-Ching Chan i Latisha Chan z Tajwanu. Wygrały pierwszą piłkę setową i doprowadziły do remisu 1:1. O awansie do 1/8 finału decydował super tie-break. W nim oglądaliśmy wyrównaną walkę o każdą piłkę. Polsko-czeski duet wygrał drugą piłkę meczową i zakończył partię 12:10. Wcześniej Magda Linette i Marketa Vondrousova obroniły jedną piłkę meczową dla rywalek.

Magda Linette (Polska) / Marketa Vondrousova (Czechy) – Hao-Ching Chan (Tajwan) / Latisha Chan (Tajwan) 7:6(7), 4:6, 12-10

Trudne zadanie w 1/8 finału

Teraz przed Magdą Linette i Marketą Vondrousovą trudne zadanie. W 1/8 finału zmierzą się z rozstawionymi z dwójką Jeleną Ostapenko z Łotwy i Ludmiłą Kiczenok z Ukrainy. To rywalki będą zdecydowanymi faworytkami. Będzie to dla nich pierwszy mecz w Rzymie, ponieważ w pierwszym meczu wygrały walkowerem z Włoszkami Lucią Bronzetti i Elisabettą Cocciaretto.