Magda Linette z awansem do III rundy turnieju WTA w Charleston

Strona głównaTenisMagda Linette z awansem do III rundy turnieju WTA w Charleston

Rozstawiona z numerem 8. Magda Linette po trzysetowym thrillerze pokonała Warwarę Graczewą z Rosji i awansowała do III rundy turnieju WTA 500 w Charleston. Tym samym Polka udanie zrewanżowała się rywalce za porażkę przed kilkoma tygodniami w Austin. Spotkanie stało na wysokim poziomie, a Magda Linette zdołała odwrócić losy meczu po przegranej w pierwszym secie. W III rundzie zmierzy się z Amerykanką Madison Keys i nie będzie faworytką.

Początek dla Rosjanki

Ostatni pojedynek pomiędzy Magdą Linette (19. WTA) a Rosjanką Warwarą Graczewą (46. WTA) miał miejsce pod koniec lutego w Austin. Wówczas w trzech setach lepsza była Graczewa. Tym razem również spodziewaliśmy się zaciętego pojedynku. Od początku obie prezentowały dobry tenis. W pierwszym secie dwukrotnie jako pierwsza przełamywała Graczewa, jednak następnie szybko oglądaliśmy przełamania zwrotne w wykonaniu Magdy Linette. Ostatecznie doszło do tie-breaka. W nim wyraźnie lepsza była Rosjanka, która wygrała 7:3 i wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Magda Linette odwróciła losy meczu

Porażka w pierwszej partii nie podłamała Magdy Linette. Drugiego seta Polka rozpoczęła od przełamania i długo utrzymywała przewagę. Prowadziła już 4:2. W ósmym gemie Rosjance udało się odebrać serwis Polki i doprowadziła do wyrównania 4:4. Końcówka należała jednak do Magdy Linette, która kolejne przełamanie zaliczyła w jedenastym gemie, a chwilę później zakończyła partię 7:5 i doprowadziła do remisu w setach

Od początku trzeciej partii widać było, że obie ważą każdą piłkę. Kluczowy moment miał miejsce w siódmym gemie, gdy Magda Linette przełamała rywalkę i za chwilę wyszła na 5:3. W dziewiątym gemie Polka nie wykorzystała jeszcze dwóch piłek meczowych, jednak w kolejnym udało jej się wygrać. Magda Linette wykorzystała piątą piłkę meczową i zameldowała się w III rundzie turnieju Credit One Charleston Open rangi WTA 500. Tam zagra z reprezentantką gospodarzy Madison Keys (22. WTA) i to Amerykanka stawiana jest w roli faworytki.

Magda Linette (Polska, 8) – Warwara Graczewa 6:7(3), 7:5, 6:4