Magda Linette z awansem na 21. pozycję w rankingu WTA. Jakie plany Polki?

Strona głównaTenisMagda Linette z awansem na 21. pozycję w rankingu WTA. Jakie plany...

W najnowszym rankingu WTA Magda Linette zanotowała awans z 22. lokaty na 21. To najwyższe miejsce w jej karierze. Jakie plany ma Polka na najbliższe kilka tygodni?

Awans w rankingu

W poniedziałkowy poranek federacja WTA opublikowała najnowszą aktualizację tenisowego rankingu. Magda Linette zanotowała w nim awans o jedną pozycję: z 22. lokaty przesunęła się na 21. To najwyższe miejsce, jakie zajmowała w dotychczasowej karierze seniorskiej. Co więcej, Polka awansowała w rankingu, choć w ostatnim tygodniu nie grała w żadnym turnieju i nie dopisała do swojego konta punktów. Z czołowej dwudziestki wypadła z kolei Anett Kontaveit. Teraz pozostaje sprawdzić, jakie plany ma Linette i czy w najbliższym czasie będzie miała szansę, by powiększyć swój dorobek punktowy.

Plany Linette na luty i marzec 2023

Po bardzo udanym występie w Australian Open i awansie o ponad 20 pozycji w prestiżowym rankingu WTA, przed Magdą Linette kolejne wyzwania. Polka ma już za sobą krótki urlop po wielkoszlemowym Melbourne i aktualnie przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie przygotowuje się do kolejnych startów. A jakie turnieje przed nią?

Jej pierwszym celem są zawody w Meksyku, które rozpoczną się 20 lutego (WTA 250 Merida). Następnie, 30-latka powinna zameldować się w Austin (27 lutego), także w turnieju o randze 250. W marcu czekają ją z kolei prestiżowe zawody Indian Wells oraz Miami Open, gdzie można zgarnąć aż 1000 punktów do rankingu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...