STS KOD PROMOCYJNY

Magda Linette z awansem na 21. pozycję w rankingu WTA. Jakie plany Polki?

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisMagda Linette z awansem na 21. pozycję w rankingu WTA. Jakie plany...

W najnowszym rankingu WTA Magda Linette zanotowała awans z 22. lokaty na 21. To najwyższe miejsce w jej karierze. Jakie plany ma Polka na najbliższe kilka tygodni?

Awans w rankingu

W poniedziałkowy poranek federacja WTA opublikowała najnowszą aktualizację tenisowego rankingu. Magda Linette zanotowała w nim awans o jedną pozycję: z 22. lokaty przesunęła się na 21. To najwyższe miejsce, jakie zajmowała w dotychczasowej karierze seniorskiej. Co więcej, Polka awansowała w rankingu, choć w ostatnim tygodniu nie grała w żadnym turnieju i nie dopisała do swojego konta punktów. Z czołowej dwudziestki wypadła z kolei Anett Kontaveit. Teraz pozostaje sprawdzić, jakie plany ma Linette i czy w najbliższym czasie będzie miała szansę, by powiększyć swój dorobek punktowy.

Plany Linette na luty i marzec 2023

Po bardzo udanym występie w Australian Open i awansie o ponad 20 pozycji w prestiżowym rankingu WTA, przed Magdą Linette kolejne wyzwania. Polka ma już za sobą krótki urlop po wielkoszlemowym Melbourne i aktualnie przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie przygotowuje się do kolejnych startów. A jakie turnieje przed nią?

Jej pierwszym celem są zawody w Meksyku, które rozpoczną się 20 lutego (WTA 250 Merida). Następnie, 30-latka powinna zameldować się w Austin (27 lutego), także w turnieju o randze 250. W marcu czekają ją z kolei prestiżowe zawody Indian Wells oraz Miami Open, gdzie można zgarnąć aż 1000 punktów do rankingu.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...