Magda Linette w ćwierćfinale debla US Open 2023

Strona głównaTenisUS OpenMagda Linette w ćwierćfinale debla US Open 2023

Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera kontynuują dobrą passę w turnieju deblowym US Open w Nowym Jorku. Właśnie awansowały do ćwierćfinału. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały Amerykanki Sophie Chang i Alycię Parks. Pierwsza partia była niezwykle wyrównana i zakończyła się dopiero w tie-breaku. Drugi set był zdecydowanie łatwiejszy. W ćwierćfinale Linette i Pera zmierzą się z Brazylijką Luisą Stefani i Amerykanką Jennifer Brady. Z tą drugą Polka przegrała w II rundzie singla.

Linette i Pera pokazały charakter i awansowały do ćwierćfinału

Mecz 1/8 finału lepiej rozpoczęły Chang i Parks. Jako pierwsze przełamały w czwartym gemie i wyszły na prowadzenie 3:1. Na szczęście chwilę później Linette i Pera zanotowały ważne przełamanie zwrotne. Do końca pierwszej partii nie oglądaliśmy już żadnego przełamania, a w dziesiątym gemie polsko-amerykański duet wyszedł z nie lada opresji i obronił dwie piłki setowe. Doszło do tie-breaka, w którym lepsze były Linette i Pera. Wygrały 7:4 i zbliżyły się do awansu do ćwierćfinału

Drugi set to już pełna dominacja Polki i Amerykanki. Problemy były tylko na początku, gdy broniły dwóch breakpointów. Później zanotowały dwa przełamania i szybko wyszły na prowadzenie 5:1. Nie oddały go do samego końca. Wykorzystały trzecią piłkę meczową i w niewiele ponad 1,5 godziny zameldowały się w najlepszej ósemce turnieju wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku. Magda Linette i Bernarda Pera zagrały bardzo dobrze i z taką grą mogą myśleć o walce o jeszcze wyższe cele

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) – Sophie Chang (USA) / Alycia Parks (USA) 7:6(4), 6:2

Szansa na rewanż za turniej singlowy

W ćwierćfinale turnieju deblowego Magda Linette i Bernarda Pera zmierzą się z brazylijsko-amerykańskim duetem Lusia Stefani i Jennifer Brady. Z tą drugą Polka ma rachunki do wyrównania, ponieważ przegrała w II rundzie turnieju singlowego. Po tygodniu otrzyma szansę na rewanż i pokonanie Brady w grze podwójnej. Stawką tego meczu będzie awans do półfinału US Open 2023. Spotkanie zaplanowano na wtorek 5 września.