Magda Linette w ćwierćfinale debla w turnieju Indian Wells

Strona głównaTenisMagda Linette w ćwierćfinale debla w turnieju Indian Wells

Magda Linette w parze z Amerykanką Catherine McNally awansowały do ćwierćfinału turnieju deblowego Indian Wells w Stanach Zjednoczonych. W 1/8 finału wyeliminowały rozstawione z czwórką Desirae Krawczyk z USA oraz Demi Schuurs z Holandii. Spotkanie zakończyło się w super tie-breaku, a polsko-amerykański wcześniej obronił piłkę meczową dla rywalek.

Lepszy początek rywalek

Mecz lepiej rozpoczął się dla faworyzowanych Desirae Krawczyk i Demi Schuurs. Amerykańsko-holenderska para deblowa w Indian Wells była rozstawiona z numerem czwartym. W pierwszym secie jako pierwsze przełamały Magda Linette i Catherine McNally. Wyszły na prowadzenie 4:2, jednak kolejne gemy należało do faworytek. Krawczyk i Schuurs wygrały cztery kolejne gemy i zakończyły pierwszą partię 6:4.

Przebudzenie Linette i McNally

Wydawało się, że rozstawiona z czwórką para pójdzie za ciosem. Na szczęście tak się nie stało. Drugi set to prawdziwy popis Magdy Linette i Catherine McNally. Zaczęły go najlepiej, jak mogły, bo od dwóch przełamań i prowadzenie 4:0. Później jedynego gema w tej partii zdobyły rywalki. To by było na tyle, ponieważ dwa kolejne gemy padły łupem Polki i Amerykanki. Wygrały 6:1 i doprowadziły do super tie-breaka. Awans do ćwierćfinału miał rozstrzygnąć się w dodatkowym secie, gdzie gra toczyła się do dziesięciu wygranych punktów.

Kontynuując dobrą grę z drugiego seta, lepiej super tie-breaka rozpoczęły Magda Linette i Catherine McNally. Wyszły na prowadzenie 7:3 i wydawało się, że lada moment zakończą mecz. Nieoczekiwanie do głosu doszły rywalki. Nie tylko odrobiły straty, ale też wyszły na prowadzenie. Było 9:8 dla Krawczyk i Schuurs. Wtedy Linette i McNally obroniły piłkę meczową, a następnie same przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Skończyło się 11:9 i Polka wraz z Amerykanką awansowały do grona najlepszych kobiecych debli Indian Wells 2023 o randze WTA 1000.

Magda Linette (Polska) / Catherine McNally (USA) – Desirae Krawczyk (USA, 4) / Demi Schuurs (USA, 4) 4:6, 6:1, 11:9