Magda Linette wygrała turniej debla w Eastbourne. Nietypowy triumf Polki

Strona głównaTenisMagda Linette wygrała turniej debla w Eastbourne. Nietypowy triumf Polki

Magda Linette wraz z Aleksandrą Krunić zwyciężyły w minioną sobotę w finale deblowego turnieju WTA w Eastbourne. Dla Polki jest to drugie zwycięstwo turnieju deblowego w karierze.

Nietypowe turniej, nietypowe zwycięstwo

Można powiedzieć, że zwycięstwo odniesione w Eastbourne jest najłatwiej zdobytym triumfem w karierze Magdy Linette. Polka i Serbka wygrały bowiem finał turnieju bez wychodzenia na kort, wskutek walkowera spowodowanego kontuzją jednej z ich niedoszłych rywalek. W finale polsko-serbska para miała mierzyć się z Ukrainką Ludymyłą Kichenok oraz Łotyszką Jeleną Ostapenko. Co ciekawe, półfinałowe spotkanie padło łupem Linette i Krunić również z powodu poddania.

Drugi triumf deblowy w karierze

Dla tenisistki z Poznania jest do drugi tytuł mistrzowski turnieju o randze WTA w karierze. Po raz pierwszy udało się jej odnieść triumf w kwietniu bieżącego roku, podczas rywalizacji w Charlestone. Polka wówczas występowała u boku Słowenki Andrei Klepac.

Ostatni sprawdzian przed Wimbledonem

Dla Magdy Linette turniej w Eastbourne stanowił ostatnią prostą przygotowań przed Wielkim Szlemem w Londynie. Swoje zmagania na Wimbledonie reprezentantka Polski zaczyna dziś, meczem z pochodzącą z Meksyku Fernandą Contreras Gomez.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...