Magda Linette w finale turnieju WTA 250 Chennai Open

Strona głównaTenisMagda Linette w finale turnieju WTA 250 Chennai Open

Rozstawiona z trójką Magda Linette awansowała do finału turnieju WTA 250 Chennai Open w Indiach. Polka do półfinału przystępowała w roli faworytki. Po drugiej stronie siatki stanęła niżej notowana Brytyjka Katie Swan. Niestety mecz potrwał zaledwie trzy gemy, które padły łupem Magdy Linette. Jej przeciwniczka poddała spotkanie z powodu kontuzji i reprezentantka Polski praktycznie bez gry awansowała do finału prestiżowych rozgrywek. Tam też będzie faworytką, ponieważ zmierzy się z 17-letnią Lindą Fruhvirtovą z Czech. 

Awans Magdy Linette zgodnie z planem 

Przed rozpoczęciem półfinału faworytką była Magda Linette (67. WTA). Polka zajmuje dużo wyższe miejsce w rankingu światowym oraz posiada więcej doświadczenia. Po drugiej stronie siatki stanęła Brytyjka Katie Swan (174. WTA). Kurs w zakładach bukmacherskich STS na zwycięstwo Magdy Linette wynosił 1.30. Na korcie od początku widzieliśmy jej dominację. Szybko przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:0. Wówczas o przerwę medyczną poprosiła Katie Swan. Niestety 23-letnia tenisistka nie była w stanie kontynuować gry i musiała poddać mecz. Polka awansowała do finału po kreczu rywalki, więc kluczowe starcie w turnieju Chennai Open w indyjskim Chennai rozpocznie wypoczęta. Zapewne wolałaby awansować po meczu na pełnym dystansie, w którym Katie Swan nie odnosi kontuzji. Obie zawodniczki na zawodowych kortach spotkały się po raz pierwszy. 

Magda Linette (Polska, 3) – Katie Swan (Wielka Brytania) 3:0 i krecz

Młoda Czeszka rywalką Polki w finale

W finale Chennai Open Polka zmierzy się z zaledwie 17-letnią Czeszką Lindą Fruhvirtovą. Ta zajmuje obecnie 130. miejsce w rankingu WTA i zdecydowaną faworytką będzie doświadczona Polka. Będzie to ich drugi pojedynek w historii. Przed rokiem spotkały się w amerykańskim Cleveland i tam lepsza okazała się Magda Linette. Finał turnieju w Indiach zaplanowano na niedzielę 18 września. Początek starcia o godzinie 15 czasu polskiego. Magda Linette stanie przed szansą na trzecie zwycięstwo w turnieju WTA. Wcześniej wygrywała w Nowym Jorku (2019) i Hua Hin (2020). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...