Magda Linette lepsza od Alicji Rosolskiej w meczu polskich debli w Birmingham

Autor
Strona głównaTenisMagda Linette lepsza od Alicji Rosolskiej w meczu polskich debli w Birmingham

Już w I rundzie gry podwójnej w Birmingham doszło do polskiego pojedynku pomiędzy Magdą Linette i Alicją Rosolską. Lepsza okazała się młodsza Linette, która w turnieju Rothesay Classic Birmingham gra w parze z Amerykanką Bernardą Perą. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach i potrwało tylko godzinę. Alicja Rosolska do turnieju w Anglii na kortach trawiastych zgłosiła się w duecie z Ukrainką Nadią Kiczenok.

Mecz potrwał tylko godzinę

Za nami krótki mecz I rundy turnieju w Birmingham z udziałem dwóch najlepszych polskich deblistek. Zdecydowanie lepiej zaprezentowała się w nim Magda Linette. Wspólnie z Amerykanką Bernardą Perą nie miały większych problemów z pokonaniem Alicji Rosolskiej i Nadii Kiczenok. Spotkanie rozpoczęło się jeszcze spokojnie. Po trzech gemach było 2:1 dla pary Linette i Pera. Później nastąpiło kluczowe przełamanie w pierwszej partii. Szybko zrobiło się 4:1. Polsko-amerykański duet zyskał pełną kontrolę nad setem i zakończył go 6:2, notując drugie przełamanie. 

Drugi set układał się bardzo podobnie. Ponownie szybko przewagę dwóch przełamań zyskały Magda Linette i Bernarda Pera. Na tablicy wyników zrobiło się 5:1. Wówczas jedno przełamanie zwrotne zanotowały Alicja Rosolska i Nadia Kiczenok. Na więcej tego dnia nie było ich stać. Mecz zakończył się 6:2, 6:3 i potrwał około godzinę. Na zakończenie więcej powodów do radości mają Magda Linette i Bernarda Pera, które są już w ćwierćfinale. Ponadto Polka awansowała też do 1/8 finału w turnieju singlowym. 

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) – Alicja Rosolska (Polska) / Nadia Kiczenok (Ukraina) 6:2, 6:3

Trudne zadanie w ćwierćfinale

W ćwierćfinale na Magdę Linette i Bernardę Perę czeka kolejne trudne zadanie. Tam zmierzą się z Białorusinką Lidią Morozową i Brazylijką Ingrid Gamarrą Martins. Duet ten w I rundzie uporał się z parą rozstawioną w Birmingham z numerem czwartym. Przed polsko-amerykańską parą deblową trudny mecz, jednak nie stoją na straconej pozycji. Jeżeli zagrają na miarę swoich możliwości, to mogą zameldować się w półfinale. Ćwierćfinał zaplanowano na czwartek 22 czerwca. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...