STS KOD PROMOCYJNY

Magda Linette lepsza od Alicji Rosolskiej w meczu polskich debli w Birmingham

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisMagda Linette lepsza od Alicji Rosolskiej w meczu polskich debli w Birmingham

Już w I rundzie gry podwójnej w Birmingham doszło do polskiego pojedynku pomiędzy Magdą Linette i Alicją Rosolską. Lepsza okazała się młodsza Linette, która w turnieju Rothesay Classic Birmingham gra w parze z Amerykanką Bernardą Perą. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach i potrwało tylko godzinę. Alicja Rosolska do turnieju w Anglii na kortach trawiastych zgłosiła się w duecie z Ukrainką Nadią Kiczenok.

Mecz potrwał tylko godzinę

Za nami krótki mecz I rundy turnieju w Birmingham z udziałem dwóch najlepszych polskich deblistek. Zdecydowanie lepiej zaprezentowała się w nim Magda Linette. Wspólnie z Amerykanką Bernardą Perą nie miały większych problemów z pokonaniem Alicji Rosolskiej i Nadii Kiczenok. Spotkanie rozpoczęło się jeszcze spokojnie. Po trzech gemach było 2:1 dla pary Linette i Pera. Później nastąpiło kluczowe przełamanie w pierwszej partii. Szybko zrobiło się 4:1. Polsko-amerykański duet zyskał pełną kontrolę nad setem i zakończył go 6:2, notując drugie przełamanie. 

Drugi set układał się bardzo podobnie. Ponownie szybko przewagę dwóch przełamań zyskały Magda Linette i Bernarda Pera. Na tablicy wyników zrobiło się 5:1. Wówczas jedno przełamanie zwrotne zanotowały Alicja Rosolska i Nadia Kiczenok. Na więcej tego dnia nie było ich stać. Mecz zakończył się 6:2, 6:3 i potrwał około godzinę. Na zakończenie więcej powodów do radości mają Magda Linette i Bernarda Pera, które są już w ćwierćfinale. Ponadto Polka awansowała też do 1/8 finału w turnieju singlowym. 

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) – Alicja Rosolska (Polska) / Nadia Kiczenok (Ukraina) 6:2, 6:3

Trudne zadanie w ćwierćfinale

W ćwierćfinale na Magdę Linette i Bernardę Perę czeka kolejne trudne zadanie. Tam zmierzą się z Białorusinką Lidią Morozową i Brazylijką Ingrid Gamarrą Martins. Duet ten w I rundzie uporał się z parą rozstawioną w Birmingham z numerem czwartym. Przed polsko-amerykańską parą deblową trudny mecz, jednak nie stoją na straconej pozycji. Jeżeli zagrają na miarę swoich możliwości, to mogą zameldować się w półfinale. Ćwierćfinał zaplanowano na czwartek 22 czerwca. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy, którzy wygrali Ligę Mistrzów | Ilu wygrało LM, kto zagrał w finale?

Nie jest łatwo podnieść puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Ten może należeć tylko do najsilniejszych piłkarskich klubów, a tak się niestety składa, że...