STS KOD PROMOCYJNY

Magda Linette nie zagra w finale debla w angielskim Birmingham

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisMagda Linette nie zagra w finale debla w angielskim Birmingham

Niestety Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera nie sprawiły niespodzianki i nie awansowały do finału gry podwójnej w angielskim Birmingham. W półfinale po dwóch setach musiały uznać wyższość rozstawionych z dwójką Ukrainki Marty Kostiuk oraz Barbory Krejcikowej z Czech. Skończyło się 3:6, 4:6. Po tej porażce Magda Linette poinformowała, że do gry wróci dopiero na początku lipca w wielkoszlemowym Wimbledonie. Teraz czeka ją chwila odpoczynku. 

Dwusetowe starcie na korzyść faworytek 

Przed półfinałem zdecydowanymi faworytkami były Marta Kostiuk i Barbora Krejcikowa. Polsko-amerykański duet Magda Linette i Bernarda Pera mógł sprawić niespodziankę, jednak było o to bardzo trudno. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Ukrainki i Czeszki, które z przełamaniem wyszły na prowadzenie 3:0. Później oglądaliśmy jeszcze po dwa przełamania z każdej ze stron, jednak przewagę utrzymały Kostiuk i Krejcikowa, które pierwszą partię zakończyły zwycięstwem 6:3. 

Drugi set układał się bardzo podobnie. Ponownie jako pierwsze przełamały rywalki. Chwilę później oglądaliśmy odpowiedź w wykonaniu Magdy Linette i Bernardy Pery i ponownie był remis. Do końca seta o jedno przełamanie więcej zaliczyły Kostiuk i Krejcikowa. Kluczowe miało miejsce w dziewiątym gemie, gdy wyszły na prowadzenie 5:4. Później przy swoim podaniu zamknęły seta i cały mecz wygrały 6:3, 6:4. To one zagrają w wielkim finale turnieju Rothesay Classic Birmingham rangi WTA 250. 

Marta Kostiuk (Ukraina, 2) / Barbora Krejcikova (Czechy, 2) – Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) 6:3, 6:4

Magda Linette zagra dopiero w Wimbledonie

Po turnieju w Birmingham Magda Linette zmodyfikowała swoje najbliższe plany startowe. Polka wycofała się z prestiżowego turnieju w Eastbourne rangi WTA 500. Zamiast tego skupi się na odpoczynku i poszukiwaniu formy przed najważniejszymi zmaganiami na kortach trawiastych, czyli turniejem wielkoszlemowym Wimbledon. Ten startuje już 3 lipca. Ponadto Magda Linette od jakiegoś czasu boryka się z urazem, który uniemożliwia jej grę na 100 procent. Liczymy na to, że w Wimbledonie wszystko będzie w porządku i pójdzie jej znacznie lepiej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...