Magda Linette przegrała w deblu. Pożegnanie z Charleston

Strona głównaTenisMagda Linette przegrała w deblu. Pożegnanie z Charleston

Źle dla Magdy Linette ułożył się czwartkowy wieczór. Najpierw szybko przegrała z Pegulą i odpadła w III rundzie turnieju singlowego, a później odpadła w ćwierćfinale debla w Charleston. Para Magda Linette i Shuai Zhang w dwóch szybkich setach przegrała z rozstawionymi z jedynką Amerykanką Nicole Melichar-Martinez i Australijką Ellen Perez. W ten sposób Polka pożegnała się z turniejem rangi WTA 500 w amerykańskim Charleston.

Szybka porażka w ćwierćfinale debla

Tym razem Magda Linette stworzyła duet deblowy z Chinką Shuai Zhang. Turniej w Charleston rozpoczęły od pewnej wygranej z Brazylijką Ingrid Gamarrą Martins oraz Słowaczką Terezą Mihalikovą. Niestety już w ćwierćfinale trafiły na dużo mocniejsze rywalki. Po drugiej stronie kortu stanęły rozstawione z jedynką Amerykanka Nicole Melichar-Martinez i Australijka Ellen Perez. To główne faworytki do wygrania turnieju w Stanach Zjednoczonych i udowodniły to w meczu z polsko-chińskim duetem.

Z perspektywy Magdy Linette i Shuai Zhang udany był tylko początek. Para ta szybko przełamała i wyszła na prowadzenie 2:0 w premierowej odsłonie. Niestety były to pierwsze i ostatnie gemy, które Polka i Chinka zdobyły w tym meczu. Później oglądaliśmy jednostronne widowisko na korzyść Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez. Tenisistki te wygrały 12 gemów z rzędu i błyskawicznie zakończyły mecz wynikiem 6:2, 6:0. To one zagrają w półfinale, a Magda Linette pożegnała się z turniejem w Charleston

Nicole Melichar-Martinez (USA, 1) / Ellen Perez (Australia, 1) – Magda Linette (Polska) / Shuai Zhang (Chiny) 6:2, 6:0

Polka wcześniej odpadła z turnieju singlowego

Niewiele ponad dwie godziny wcześniej Magda Linette (63. WTA) pożegnała się z turniejem singlowym. Tam w III rundzie musiała uznać wyższość rozstawionej z jedynką Amerykanki Jessiki Peguli (5. WTA). Mecz ten był jednostronny i zakończył się w dwóch setach 2:6, 2:6. Dla Polki turniej w Charleston był przełamaniem, ponieważ odniosła swoje pierwsze zwycięstwa w cyklu WTA od kilku tygodni. Dzięki temu powinna poprawić swoją pozycję w rankingu WTA. W wirtualnym zestawieniu plasuje się na 60. miejscu.