Magda Linette w półfinale debla w angielskim Birmingham

Strona głównaTenisMagda Linette w półfinale debla w angielskim Birmingham

Choć Magda Linette odpadła już w II rundzie singla w Birmingham, to jednak w grze podwójnej idzie jej znacznie lepiej. Polka wspólnie z Bernardą Perą awansowała właśnie do półfinału turnieju rangi WTA 250. W mecz ćwierćfinałowym polsko-amerykański duet okazał się lepszy od Białorusinki Lidii Morozowej i Brazylijki Ingrid Gamarry Martins. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach. Dzięki temu Magda Linette i Bernarda Pera powalczą o awans do wielkiego finału.

Pewne zwycięstwo duetu z Polski i ze Stanów Zjednoczonych

Po odpadnięciu z turnieju singlowego Magda Linette może skupić się już tylko na deblu w Birmingham. Widać tego efekty, bo właśnie awansowała do półfinału turnieju Rothesay Classic Birmingham. Polka dokonała tego w duecie z Amerykanką Bernardą Perą, z którą często tworzy parę deblową. Pierwszy set spotkania z białorusko-brazylijską parą był bardzo wyrównany. Oba deble od początku dużą uwagę zwracały na pilnowanie swojego podania. W konsekwencji pierwsze przełamanie oglądaliśmy dopiero w dziewiątym gemie. Na szczęście jego autorem były Linette i Pera. Chwilę później dopełniły formalności i pierwszego seta wygrały 6:4

Drugi set był mniej wyrównany. Zwłaszcza od stanu 2:1 dla Lidii Morozowej i Ingrid Gamarry Martins. Wtedy pełną kontrolę nad meczem przejęły Polka i Amerykanka. Wygrały pięć gemów z rzędu, w tym dwukrotnie przełamując rywalki. Dzięki temu szybko zakończyły seta 6:2 i przypieczętowały swój awans do półfinału turnieju deblowego Rothesay Classic Birmingham rangi WTA 250.

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) – Lidzia Marozawa / Ingrid Gamarrę Martins (Brazylia) 6:4, 6:2